Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ahhoz hogy átutalják a pénzt...

Ahhoz hogy átutalják a pénzt a számlaszámora egyeznie kell a névnek az igazival?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk felad valaki egy csomagot egy kitalált névvel postán vagy foxposton keresztül, attól független, hogy nem az igazi neve van megadva, a számlaszámra megérkezik a pénz?

Én nem tervezek ilyesmit, csak kíváncsi vagyok mi történik ilyenkor.



2020. máj. 5. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem érkezik meg, pont azért lett kitalálva, hogy ha elírod a számlaszámot, ne másnál landoljon a pénz. Bár az azonnali utalás ezt kiiktatta, mert egy telefonszámot könnyebb elütni mint egy számlaszámot és nagyobb eséllyel lesz helyes, mint egy elütött számlaszám ami elvileg hülyebiztos (gyakorlatilag nem).
2020. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De arról beszélek ha a számlaszám 100% pontosan van megadva, csak más nevet adnak meg hozzá
2020. máj. 5. 17:33
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem szükséges nevet megadni utaláskor. Én gyakran lehagyom.
2020. máj. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

ja, nem tervezel ilyesmit :D


minden csaló ezt csinálja...utalj előre xy vagyok, adok egy számlaszámot, aztán csomag sehol :D mondjuk ha az károsult nem is fogja tudni az eredeti neved, miután feljelentést tettél, a bankszámlaszám alapján úgyis beazonosítható a személy...szóval nem értem, minek kell itt álneveken gondolkodni...

2020. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól még átmegy a pénz. De a zsaruk megtalálnak szám alapján is.
2020. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ellenőrzik a névazonosságot, túl sok szívás lenne a névformátumokkal, több keresztnévvel, hasonlóval. Ezt rendszeresen ki is használják csalók különböző módokon. Persze álneves utalást is bármikor azonosíthatnak a hatóságok a számlaszám alapján, azt pedig nem lehet elhazudni, de ha a csalók egy hajléktalan stróman nevére nyitottak számlát, aki egyből tovább is utalta a pénzt valamilyen kaotikus afrikai országba, akkor azt már soha nem látod többet.
2020. máj. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utalások elsősorban a számlaszámok alapján valósulnak meg. Bár a bank kéri a számlatulajdonos nevét is megadni, de ezt jelenleg nem ellenőri a rendszer, tehát írhatsz Gipsz Jakab-ot is, akkor is elmegy a pénzt a megadott számlaszámra.
2020. máj. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!