Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki 3 éven keresztül...

Ha valaki 3 éven keresztül évi bruttó 3600000 forintot keresett, majd 2 éven keresztül évi 7200000 forintot, majd a következő 1 évi bruttó fizetése 49000 euro, vagyis kb.17 millió forint volt, az vajon mennyire könnyen kap lakáshitelt 25% önerővel?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, de gondolom ezt sejtettétek...


Szóval ha az illetőnek megmaradt 15 millió forintja, és 60 milliós ingatlant szeretne venni, vagy akörülit, akkor vajon a 25% önerőre megadják ezt a hitelt?


Mert papíron, 25% az az önerő, amivel minimum rendelkeznie kell bárkinek, ahhoz hogy megkapja a hitelt... De gyakorlatban összesen ekkora önerővel csak kevesen kapják meg.


Vajon akinek ilyen a "fizetés története", az megkapná, már a minimum előírt összeg mellett is?


2020. máj. 10. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Mostani, igazolható jövedelem, az önerő és az ingatlan értéke számít

A múltbeli fizezést semki nem nézi

2020. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van Magyarországon bejelentett munkahelye? Most mennyit keres? Az, hogy 4+ éve mennyit keresett, a kutyát nem érdekli. 25% önerővel már kaphat jó eséllyel hitelt, ha amúgy a többi feltételnek megfelel.
2020. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most évi bruttó 49000 euró a fizetése, de abban a munkában évente 6 hónapot dolgozik...

Itthon évi 3 hónapot dolgozik egy másik munkahelyen, de szintén legális, bejelentett munka az is.

Azzal nem tudom, hogy mennyit keres, de jelentősen kevesebbet.

2020. máj. 10. 13:58
 4/10 anonim ***** válasza:
előző 6 havi jövedelem bevallás alapján kapsz ajánlatot, munkáltatói igazolással :)
2020. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel itthon nincs határozott idejű munkaviszonya, így nem fog hitelt kapni. A bank nem ad úgy pénzt, hogy megígéri, hogy jövőre is fog ám dolgozni.
2020. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor ezek szerint jogos volt ami mondott, hogy nem kapna kedvező hitelt...

Akk csak én kételkedtem ebben alaptalanul.

2020. máj. 10. 14:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Off

Ha lenne 15 millióm, akkor nem vennék 60 milliós házat. beérném egy max 30-assal. És inkább várnék 2-3 évet a 60-asra, ha ennyit keresnék.

ez az előre iszik medve bőrére tipikus esete.

2020. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most úgy tudom a lakáshitelezés leállt. De ha lenne is, nincs folyamatos minkaviszonya.
2020. máj. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem csak kedvező hitelt nem kapna, hanem semmilyet se.

Jó eséllyel még egy kis összegű személyi hitelt sem, hiszen ahogy írták, nincs folyamatos munkaviszonya.

Bár a kritériumokban 3 hónapos munkaviszonyt szoktak kérni, ez a valóságban nem elég. Főleg, hogy ma már a próbaidő is 6 hónap sok helyen. Túl sokat akar a szarka, de nem bírja a farka.

Ezért érdemes előre gondolkodni, ha valaki fiatal, és a közeljövőben lakást akar. Elhiszem, hogy csábító kimenni külföldre és jobban keresni, de ez azzal jár, hogy élni is drágább, és a jövedelme nagy részét el fogja szórni.

Tudom, vannak, akik nem, ők ügyesek. Ők tényleg gyűjtögetnek. De aki feléli, mondván, most fiatal, az később ne sírjon, hogy ő eddig is dolgozott, akkor miért nem kap hitelt?

Mondjuk a kérdésben szereplő egyén is gyűjtögetett, mert a 15 millió egyáltalán nem rossz.

De 15-ért már Pest kivételével bárhol lehet lakást kapni, megyeszékhelyeken is. De pofás kis családi házakat is kapni ennyiért, persze nem a belvárosban. Nem értem, első lakásnak miért kell egy ennyire durván luxus ingatlan. Jobb munkát kapsz tőle, vagy jobb nőt tudsz felszedni?

2020. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kap hitelt, főleg nem ekkorát, mert nincs értelmezhető itthoni munkabére.

Ez a hátránya a külföldön összeszedett vagyonnak, de én is osztom a véleményt, hogy nem kell első nekifutásra ilyen ingatlant venni.

Megjegyzés. Van-e értelme ilyen értékű ingatlant megvenni? Miből fogja fenntartani, illetve ha évi fél évet külföldön van, pláne minek?

Ha itthon lenne fix havi 17 milliós tiszta jövedelme, simán kapna ekkora hitelt. Részemről csak az a kérdés, hogy ez esetben minek? Néhány év alatt összedolgozza a ház árát, tök fölösleges adósságba vernie magát.

2020. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!