Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék felvenni egy kedvező...

Saucony kérdése:

Szeretnék felvenni egy kedvező személyi hitelt szabad felhasználásút. Szerintetek a jelenlegi helyzetben bele merjek várni?

Figyelt kérdés
Találtam egy gyönyörű szép téliesített kétszobás hétvégi házat amiben egy magam el tudnék lakni alacsony rezsivel. valaki azt mondja vágjak bele valaki meg azt hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben ne vegyek fel hitelt. Én még dolgozok igaz ami cégünk is csökkentette az óra számokat és elvette a pótlékokat. Éppen ezért nem tudom mi tévő legyek. Albérletet fizetek 75000+rezsi éppen ezért szeretnék már egy saját lakást ami egyszer majd az enyém lesz. Nektek mi a véleményetek? Nagy bátorság bele vágni ilyenkor egy hitelbe?

2020. máj. 14. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Ugye nem Diósdon van az a ház, mert én is azt nézegetem:D


Egyébként, két dolgot kell megfontolnod.

Az egyik, hogy mennyire tűnik biztosnak az állásod és a jövedelmed. Nehéz jósolni, de a munkáltatód stabilitása nagyon nem mindegy. Van-e esély további megszorításokra, munkabér csökkenésre, esetleg elbocsátásra.

A másik pedig, hogy mennyire sürgős a vásárlás. Már vannak nagyon kecsegtető vételek a piacon a 3 hónappal ezelőtti állapothoz képest. De még további kisebb, de inkább nagyobb árcsökkenésre számít mindenki az elkövetkező fél-egy évben

2020. máj. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Csak a leglényegesebb dolgokat nem árultad el:-)


1.- mennyibe kerül a ház?

2.- mekkora most a fizetésed?

Végül azt sem ártana tudni, milyen munkakörben dolgozol vagy milyen végzettséged van?


Gondolom, azért akarsz szabadfelhasználásút felvenni, mert

- esetleg zártkert, amit nehezen fogsz tudni eladni

- mert nincs meg a 20 % önerőd.

2020. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából mivel külterület ezért jelzálogot nem lehet rárakni. Csak a személyi kölcsön jöhet szóba. Viszont ekkora összegnél már elég nagy a törlesztőrészlet.
2020. máj. 14. 16:24
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Jó, hát nem sokkal jutottunk előrébb: továbbra sem tudjuk, mennyi hitelt vennél fel és mekkora fizetésre - így aztán hogy adjunk tanácsot. Tudod mit, ne vágj bele!

A céged csökkenti az óraszámot és elveszi a pótlékokat - ebből kiderül, hogy kevesebb lett a fizetésed, de Te még hitelt akarsz felvenni az alacsonyabb jövedelemből... Nem okos dolog.

2020. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Ebben a formában nem is kapnál most.
2020. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló de kapok éppen ezért kérdezem..
2020. máj. 17. 08:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, nehogy válaszolj a kérdéseimre, mert a végén még tudunk segíteni dönteni. Nem mindegy, hogy nettó 500 ezres fizetésre akarsz felvenni hitelt vagy mondjuk egy nettó 150 ezerre.

Egy dologban tudok még segíteni: mivel külterület, így még ha meg is veszed, eladni sokkal nehezebben fogod tudni majd, lakáshitelt nem fognak tudni felvenni rá a leendő vevők. Tehát ha véletlenül megszorulsz, nem tudod fizetni a részleteket, nehezen vagy csak olcsón fogod tudni eladni.

2020. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még valami... Nem biztos, hogy most kellene ingatlant venni: nem tudom, mennyibe kerül, relatívan olcsó-e vagy sem, de valószínűleg fog még esni az ingatlanok ára.
2020. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor várok
2020. máj. 18. 00:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért nagyon kíváncsi lennék rá, hogy miért jöttél tanácsot kérni, ha utána semmilyen információt nem adsz meg még csak arra nézve sem, hogy mennyibe kerül az ingatlan. Lehet, hogy már most is totál olcsó, de így csak a vakvilágban tapogatózunk és teljesen felesleges volt válaszolgatnom. Pedig tényleg segíteni akartam, de így csak feleslegesen ment az időm: pont ott tartunk, mint az alap kérdésnél, azaz semmit nem tudunk, ami segítene FELELŐS döntést hozni (2,4,7,9-es vagyok) :-(


Azt azért szeretném jelezni Neked, hogy nem azért vagyok a gyakorin, mert unatkozom, hanem azért, hogy egy kis időt szánjak arra, hogy másoknak segítsek. De ez idő alatt akár pénzt is kereshetnék - szóval máskor ne lopd az időmet, kérllek. Szívesen segítek, de ennek így nincs értelme :-(

2020. máj. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!