Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem tudom aktiválni az...

Paradicsom31 kérdése:

Miért nem tudom aktiválni az új bankkártyát?

Figyelt kérdés

Idén májusban jár le a bankkártyám (kártyán 05/20).

Nos,tehnap megkaptam az új bankkártyámat, amit ugye aktiválni kell. A tájékoztatóban leírják szépen, hogy az első érintés + pin kód megadásos vásárlással aktiválódik a kártya, vagy pedig a bank ATM-jében végrehajtott tranzakció során is lehet aktiválni.

Ma megpróbáltam először úgy, hogy vásárolok. Érintettem a kártyát, majd kérte a PIN kódot (amit természetesen helyesen adtam meg), mégis elutasította.

Utána elmentem az ATM-hez, ahol egy pénzfelvétel tranzakciót akartam végrehajtani. Bedugtam a kártyát, megaddtam a pin kódot, kivalasztottam, hogy mennyi összeget szeretnék levenni,de nem tudtam, mert elutasította.


Van egy gyanúm, talán meg kéne várnom, míg letelik a hónap, és jövő hónap elsejével aktiválni? Viszont ez nincs a tájékoztatóban.

Valaki valami tanácsot?


Takarékbanknál vagyok.



2020. máj. 14. 16:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam oda, hogy vásárláskor be is dugtam a kártyát a terminálba, majd beírtam a pin kódot, de ugye elutasította.
2020. máj. 14. 17:13
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a kezedben van a bankkártya az érvényes, nem kell megvárni, hogy a másik lejárjon. Amit leírtál az alapján nekem csak annyi tippem van, hogy nem volt fedezet a kártyán, vagy pedig elírtad a pinkódot de gondolom ezt ellenőrizted.


Hívd fel a bankod és kérdezz rá, hogy mi a helyzet.

2020. máj. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell megvárni míg lejár a régi, és telefonon is lehet aktiválni! Én mindig kapok egy papírt a banktól, azon rajta van a telefonszám ahol és ahogy aktiválni lehet.
2020. máj. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Aláírtad a nevedet alkoholos filctollal?
2020. máj. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Telefonon is aktiválható, és kényelmesebb is. Én mindig így aktiválom.
2020. máj. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az aláírashoz nincs köze.
2020. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na, annyi volt a probléma, hogy a bankban dolgozók tudják csak aktívvá tenni a kártyát :) azóta már fizettem is vele.
2020. máj. 18. 11:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy átmenni másikhoz. Már bocs de az otpnél is szemetebb bank.
2020. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!