Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jöhet rám most a végrehajtó...

Jöhet rám most a végrehajtó emiatt, vagy szünetel év végéig?

Figyelt kérdés

Jött egy levél a telefonszolgáltatótól, hogy rendezetlen tartozásom van amit eladtak egy behajtó cégnek, az összeget nem tudom.

Várom a behajtó levelét.

Erre vonatkozik, hogy 2020. december 31-ig szünetelnek a végrehajtások?


Ez egyébként az előző munkahelyemen a céges telefon volt, amit ők fizettek amíg ott dolgoztam, de miután eljöttem nem kérték vissza. Most ez lett belőle.


2020. máj. 26. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy csak a vészhelyzet idejére van felfüggesztve a végrahajtás, azt pedig valószínűleg még e hónapban fel fogják oldani.
2020. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat.

A koronavírus miatt a vészhelyzet alatt szünetelnek a végrehajtások. Ha véget ér a vészhelyzet, akkor 15 nap után indulnak újra a végrehajtások.


Szóval, ha június 1-jén véget ér, akkor leghamarabb júni 15-én küld levelet a végrehajtó? Utána kb. 10 napom van kifizetni a tartozást?

2020. máj. 26. 11:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk a lényeget: a behakójtás nem végrehajtás. Két különböző dolog.

A törvényt nem olvastam, de ha abban végrehajtásról esik szó, akkor az a behajtásra nem vonatkozik.

Erre keress rá, hogy kitérnek-e mindkettőre.


Ha csak behajtásod van, az még nem olyan komoly, nem veszélyes.

Viszont ha ők nem járnak sikerrel, akkor átkerül az ügyed a végrehajtóhoz, az már nem olyan mókás dolog.

A behajtó lényegében annyit tesz, hogy hívogat, leveleket küld, rátesz némi költséget, és meg tudsz vele állapodni részletfizetésben.

Érdemes velük megállapodni, hogy ne legyen belőle végrehajtás.

A fentieket egyébként a végrehajtóval is meg tudod tenni, DE: ő SOKKAL TÖBB költséget tesz rá. Sajnos én évekkel ezelőtt a lakáshitelemet nem tudtam fizetni, és a végrehajtó költsége 600000 ft volt. Ez később rendeződött, ma is fizetem, de a plusz költség nem tűnt el.

Továbbá lényeges különbség, hogy a végrehajtó letilthat, inkasszózhat, lefoglalhat, árverezhet. Behajtócég ezeket nem teheti meg. Így azt javaslom, reagálj a "zaklatásukra", kössetek egy részletfizetési megállapodást. Jobban jársz. Biztos mérges leszel, hogy mennyi pluszt rátesznek, de hidd el, ez semmi ahhoz képest, amenynit a végrehajtó még rá fog tenni.

2020. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"az előző munkahelyemen a céges telefon volt, amit ők fizettek amíg ott dolgoztam, de miután eljöttem nem kérték vissza."

A te nevedet volt a céges telefon? Akkor miért kérték volna vissza, ha a sajátod? Ha meg nem a te meveden volt, miért rajtad keresik a pénzt?

2020. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Utolso, ez ugy szokott lenni, hogy keresre megtarthatod, ha mar elotte x evig hasznaltad, es 200 ember ismeri a telefonszamodat. Ilyenkor at szoktak irni a cegrol a dolgozo nevere. Utana fizetnie kellett volna, de valamiert elmaradt.
2020. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A vírushelyzetre tekintettel az ADÓHATÓSÁG ELŐTT folyamatban lévő végrehajtási ügyek szünetelnek. Azok közül is azok, amelyek pénztartozásra vonatkoznak, és még március 23. előtt folyamatban voltak. Minden más végrehajtási ügy ott is folyik tovább.


Ha nem adó, vagy köztartozás hátralékod van, az nem szünetel. Tehát az önálló bírósági végrehajtó továbbra is végzi a munkáját, kizárólag lefoglalt ingatlant nem értékesíthet egyenlőre.


Egy behajtó cég nem egyenlő egy bírósági végrehajtóval.

A behajtó cég "zaklathat", hogy fizess, de semmi mást nem tehet.

Egy végrehajtó mindent, amit a Vht. (törvény) megenged neki.

2020. máj. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!