Kinek van mobilbrokere a telefonjan?

Figyelt kérdés

Nem ertek valamit.

A fenti osszeg 16 350 000 ft

Alatta az osszeg 500 ezer ft ami a kamat. Ez naponta emelkedik nekem 7000 ft-tal. Es kamat fizetesi napokon hogyan alakul a szamolas?

Pl kapok majusban 300ezer ft-ot.

Az a kerdes, h amennyivel emelkedik az osszeg napi 7000 ft-tal az egy honap alatt kamat fizetesig lesz 210ezer ft de en 300ezer ft kamatot kapok. Az addig felgyulemlett penzosszeghez mar csak 100ezer ft-ot irnak jova, vagy napi felgyulemlett osszegen felul irnak jova 300ezres kamatot?


máj. 1. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a zagyvaságot.
máj. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értelek naponta 7000 forinttal emelkedik az elhatárolt kamat (felhalmozott kamat), mert valamilyen kötvényed van vagy betéted.


Kamatfizetéskor pont eléri a 300000-t, ekkor a pénzszámládon jóváírják a kifizetett kupont, az elhatárolás pedig lenullázódik, és kezd újra napi 7000-ével halmozódni a következő kamatfizetésig.

máj. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen jol erted, jajj bocsi elfelejtettem leirni, hogy a fenti ossteg az a teljes portfoliom, az alstta levo osszeg pedig a kamat ami napi 7000-vel emelkedik es a fenti osszeg mind allampapir.

A kamat nem nullazodik le, hanem azokbol fizetik nekem a kamatot. Csak a kerdes az, hogy ha majus 22-en van kamat fizetes es tudom hogy kapok 300ezer ft -t akkor most hogyan kapom meg? Ugy kapom meg h a mar napi 7000felgyulemlett kamatot irjak jova de az csak 200ezer ft kamatfizetesig, es csak 100000 ft jon meg pluszban vagy a felgyulemlett kamatokon felul kapok 300ezer ft-ot?

máj. 1. 18:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Állampapírnál csak a felgyülemlett kamatot kapod meg.
máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

Egy példa:

Tegyük fel, hogy 10 millió névértékben akarsz venni éves kamatfizetésű, 16%-os kamatozású papírt az utolsó kamatfizetés után negyedévvel. Ki kell fizetned a negyedév alatt felhalmozott kamatot vagyis a 10 millió névérték 10,4 millióba fog kerülni. A kimutatott kamat 400 ezerről indul és minden nappal növekedni fog. A kamatfizetés időpontjára eléri az 1,6 millió forintot, amit jóváírnak a forintszámládon.

A hasznod háromnegyed év alatt 1,2 millió forint.

máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!