Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elutasíthat a bank azért,...

Elutasíthat a bank azért, mert túl fiatal vagyok?

Figyelt kérdés

Röviden:

Otp ingatlan-ban volt hirdetve egy ingatlan. Érdekelt, megnéztem, meg is akartam (akarom) venni, kitöltöttem a papírokat, kifizettem (30%) önerőt (foglalóval együtt) majd be lett adva hitelkérelemre. Minden rendben van, 3 éve dolgozom, helyi átlagnál magasabb a fizum, khr-ben nem szerepelek, a kért hitelösszeg törlesztője a fizetésem kb 15%-át tenné ki (10 évre, fix kamatperiódus) stb. Szóval minden oké.

Erre ma felhívnak az ingatlanirodából, hogy egyelőre negatív lett a hitelkérelem, mert "túl kockázatos" vagyok. Úgy engedné a bank a hitelt, ha vonnék be adóstársat. De nem tudok. Én venném fel a hitelt egyedül, én lennék egyedül tulajdonos.

A gond az, hogy önerőt kifizettem, az adás-vétel megtörtént, ügyvédet, földhivatalt, stb már kifizettem.

Az ingatlanos azt mondta, hogy lehet, hogy azért utasítottak el (egyelőre) mert túl fiatal vagyok, de ő is csak tippel, nem tudja pontosan. Azt mondta, hogy még megpróbál jobban utána járni.

Ha otp elutasít véglegesen, más banknál is megpróbáljam, vagy teljesen felesleges?

24/f



2020. jún. 20. 14:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Igen, az életkor egy kockázati tényező.


Na de ilyet soha nem csinálunk, hogy előbb kifizetjük az önerőt és csak utána beszélünk a bankkal, hogy ugyan adna-e hitelt! Ezt nem is értem, hogy gondoltad.

2020. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Igen, elutasíthatnak azért, mert túl fiatal vagy. Igazából sajnos a banknak még megindokolnia sem kötelező, hogy miért utasít el.

Megpróbálhatsz más bankot - pl. Raiffeisen - de nem 100 %, hogy megkapod. Mindenesetre egy próbát megér...

2020. jún. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Otp ingatlaniroda hirdette, az ingatlaniroda intézett mindent. Ingatlanirodának ezt nem kellett volna tudnia?
2020. jún. 20. 14:43
 4/22 A kérdező kommentje:
Én meg megbíztam az ingatlanirodában.
2020. jún. 20. 14:44
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem a korod miatt utasítottak el. Mindig így csinálják, kell még egy ember (adóstárs) aki "B" megoldás lesz, ha esetleg az élet úgy hozza, hogy nincs munkád stb.

Én 40 éves vagyok. Férjem 43 éves. Mi 2 éve lakáshitelt akartunk. Én magas beosztásban dolgozom, már lassan 20 éve. Férjem külföldi cégnek dolgozik.

Vidéken akartam egy házat venni, de csak úgy, hogy én igénylem a hitelt. Minden adott volt. Önerő, minden Nem is akartam csak 6 milliót igényelni. Mégis közölték, hogy vagy legyen adóstárs, vagy legyen egy ház amire jelzálogot tesznek rá. Ha egyik sincs elutasítanak. Lett volna mindkettő, de magam akartam egyedül, senkit nem belevonva. Így nem vittem tovább. (a házat végül megvettem fél évvel később hitel nélkül)

2020. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Inkább arról lehet szó, amit az ötös ír. Mert amúgy 22 körül szokták meghúzni a korhatárt.


Valóban előbb a bankkal kellett volna előzetes hitelbírálatot csináltatni. Járd körbe a bankokat, hátha valamelyik ad, egyáltalán nem kizárt.

2020. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Ez az egész bűzlik, így nem lehet adásvételt intézni. Ügyvédnél jártál?
2020. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Biztos az ingatlanos adta az ügyvédet. Sokan bedőlnek, hogy az jó lesz, ingyen van. Aztán buknak rajta pár milliót.
2020. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Persze, ingatlaniroda intézte az ügyvêdet. Nem volt ingyen az ügyvéd. Volt előzetes hitelbírálat az otp-ben természetesen. Azt mondták, hogy kaphatok, ha minden rendben van/lesz.
2020. jún. 20. 16:03
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
Hát a foglalót azt biztos buktad
2020. jún. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!