Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elutasíthat a bank azért,...

Elutasíthat a bank azért, mert túl fiatal vagyok?

Figyelt kérdés

Röviden:

Otp ingatlan-ban volt hirdetve egy ingatlan. Érdekelt, megnéztem, meg is akartam (akarom) venni, kitöltöttem a papírokat, kifizettem (30%) önerőt (foglalóval együtt) majd be lett adva hitelkérelemre. Minden rendben van, 3 éve dolgozom, helyi átlagnál magasabb a fizum, khr-ben nem szerepelek, a kért hitelösszeg törlesztője a fizetésem kb 15%-át tenné ki (10 évre, fix kamatperiódus) stb. Szóval minden oké.

Erre ma felhívnak az ingatlanirodából, hogy egyelőre negatív lett a hitelkérelem, mert "túl kockázatos" vagyok. Úgy engedné a bank a hitelt, ha vonnék be adóstársat. De nem tudok. Én venném fel a hitelt egyedül, én lennék egyedül tulajdonos.

A gond az, hogy önerőt kifizettem, az adás-vétel megtörtént, ügyvédet, földhivatalt, stb már kifizettem.

Az ingatlanos azt mondta, hogy lehet, hogy azért utasítottak el (egyelőre) mert túl fiatal vagyok, de ő is csak tippel, nem tudja pontosan. Azt mondta, hogy még megpróbál jobban utána járni.

Ha otp elutasít véglegesen, más banknál is megpróbáljam, vagy teljesen felesleges?

24/f



2020. jún. 20. 14:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
24%

Az ingatlanos nem a te érdekeid nézi, hanem az eladóét, és elsősorban a sajátját. Beetetett, hogy biztos meglesz a hitel, megkötöttétek az adásvételit, ő megkapta a jutalékát és innentől neki semmi köze az egészhez.


Mi szerepel pontosan az adásvételiben? Amit fizettél az előleg vagy vételárrészlet? Mert ha az előbbi, akkor buktad, ha nem tudod előteremteni a maradékot a határidőig. Valószínűleg más bank is elutasítana (nem 100%), úgyhogy vagy egy adóstársat keress, vagy egy jó ügyvédet, aki talán ki tud húzni a fekáliából.

2020. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Tegyük fel a foglalót buktam, az önerő többi részét vissza kell kapnom, de mi van akkor, ha a tulajdonos elköltötte, és nem tudja visszaadni? (Csak feltevés)
2020. jún. 20. 16:47
 13/22 anonim ***** válasza:
86%
Akkor perelhetsz érte.
2020. jún. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként mennyi foglalót buktál?
2020. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Vételár részletként van feltüntetve a foglaló. 30% önerő, ebből 10% a foglaló, ami vétel ár részletként van az ádás-vételiben feltüntetve.
2020. jún. 20. 18:07
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Az mindegy hogy van feltüntetve, annak búcsút inthetsz
2020. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 xswerdy ***** válasza:
100%

A foglaló mindig a vételár része. A banktól kaptál hivatalosan valami papírt az előzetes hitelbírálat eredményéről? Vagy csak az ingatlanos mondta, hogy beszélt a bankkal és ok lesz? Ha papírod van, akkor arra hivatkozhatsz. Az előzetes hitelbírálat persze nem kötelező érvényű, hiszen a jövedelmedről pl. nem hoztál még papírt, ha a jövedelemigazoláson kevesebb van, mint amit bemondtál, akkor lehet más a hitelbírálat végeredménye.


Szóval én a helyedben beszélnék az OTP-vel. Ha nem juttok dűlőre, akkor mielőbb kell beszélni egy független hiteltanácsadóval. A neten is van jópár kalkulátor, ha csinálsz egy kalkulációt, ezek a cégek is felhívnak egyeztetni a részleteket. Ők amúgy nem kérnek pénzt, a bank fizeti a jutalékukat. Jó eséllyel amúgy az OTP-nél kedvezőbb ajánlatokat fogsz kapni. Ők azzal is tisztában vannak, hogy melyik bank az, aki esetlegesen a fiatalokat nem szereti, szerintem biztos találsz olyat, ahol a 24 éves kor nem probléma. (Egyébként egy normál ingatlanos ilyen független hiteltanácsadóval dolgozik, az OTPs meg csak magát ajánlja).


Ha megvan az új bank, akkor sajnos módosítani kell az adásételi szerződést, mert minden banknak vannak elvárásai, aminek bele kell kerülnie. Ebben alapvetően együtt kell működnie az eladónak. Persze ha lényeges dolgok változnánk az ő szempontjából (pl. a pénzt később kapja meg), az lehet, hogy valami késedelmi kötbért maga után von. A szerződés módosítást illendő lenne, ha az ügyvéd ingyen csinálná, vagy az ingatlanos kifizetné, ha egyszer ő hozta az ügyvédet is, meg ezt a kiváló bankot is, aki miatt a módosítás van.


És ha mindez lezajlott, akkor majd még elgondolkodhatsz, hogy ha az egész procedura során károd keletkezett (kötbért, újabb ügyvédi díjat kellett fizetni, később tudtál beköltözni...), akkor ezeket hogy hajtod be az OTP csoporton.

2020. jún. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Csak az ingatlanos mondta, hogy ezek alapján szinte biztos, hogy kapok hitelt.
2020. jún. 21. 00:18
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egyáltalán nem általános, hogy mindig kérnék adóstársat, amúgy a paraméterek elég jók (legalábbis amit leírtál), én sem értem miért utasították el, talán a covid miatt vannak szigorítások.


Mindenképpen próbáld meg másik banknál.

2020. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ácsi, SOS bankot kell váltani, nem pedig bebukni a foglalót. Az OTP-ben időnként valóban megakadhat az igénylés, ha valaki egyedülálló és fiatal, de ez nem minden bankban van így. Ha kéred, segítek.
2020. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!