Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elutasíthat a bank azért,...

Elutasíthat a bank azért, mert túl fiatal vagyok?

Figyelt kérdés

Röviden:

Otp ingatlan-ban volt hirdetve egy ingatlan. Érdekelt, megnéztem, meg is akartam (akarom) venni, kitöltöttem a papírokat, kifizettem (30%) önerőt (foglalóval együtt) majd be lett adva hitelkérelemre. Minden rendben van, 3 éve dolgozom, helyi átlagnál magasabb a fizum, khr-ben nem szerepelek, a kért hitelösszeg törlesztője a fizetésem kb 15%-át tenné ki (10 évre, fix kamatperiódus) stb. Szóval minden oké.

Erre ma felhívnak az ingatlanirodából, hogy egyelőre negatív lett a hitelkérelem, mert "túl kockázatos" vagyok. Úgy engedné a bank a hitelt, ha vonnék be adóstársat. De nem tudok. Én venném fel a hitelt egyedül, én lennék egyedül tulajdonos.

A gond az, hogy önerőt kifizettem, az adás-vétel megtörtént, ügyvédet, földhivatalt, stb már kifizettem.

Az ingatlanos azt mondta, hogy lehet, hogy azért utasítottak el (egyelőre) mert túl fiatal vagyok, de ő is csak tippel, nem tudja pontosan. Azt mondta, hogy még megpróbál jobban utána járni.

Ha otp elutasít véglegesen, más banknál is megpróbáljam, vagy teljesen felesleges?

24/f



2020. jún. 20. 14:31
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Az otp nálam is adóstársat akart az adataim alapján, úgyhogy már előbírálatot sem kértem náluk. Ráadásul az otp-nél nagyon drágák a hitelek, sosem vettem volna fel ott, csak tukmálták, amikor kértem számlakivonatot. Másik banknál gond nélkül megkaptam (25 évesen 20 milliót 3 hónap munkaviszonnyal, magas fizetéssel). Szóval máskor kérj rendes előbírálatot (többhetes folyamat, minden papírral), most pedig ha még van idő egy hitelbírálat átfutására, menj másik bankhoz.
2020. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
75%

"Otp ingatlan-ban volt hirdetve egy ingatlan."


Azért ahhoz már pofa kell, hogy a saját ingatlanjukat se akarják eladni és megtagadják a hitelkérelmet.

Az ember azt hinné, legalább a saját ingatlanirodájukat segítik és nem "tesznek alá"...

2020. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!