Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet úgy felvenni lakáshitelt...

Lehet úgy felvenni lakáshitelt vagy leendő lakásra jelzálogot hogy nincs adásvételi szerződés?

Figyelt kérdés
Konkrétan az a helyzet hogy a vevő a lakást hitelből akarja megvenni és már volt kint értékbecslő de semmilyen szerződést nem írtunk még, le sem foglalózta még a lakást. Ezt lehet így csinálni?

2020. júl. 2. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Természetesen nem. Minden hitel ezer irattal, papírral van körbebástyázva.

A nő megnézte a lakást, majd bement érdeklődni a a hitel lehetőségekről, de még nem lépett semmit. Értékbecslő? Kinek az értékbecslője? Szerintem az a nő egy ismerőse volt csak, aki nem hivatalosan megnézte a házat, majd nem létező hibákra hivatkozva majd alkudni akar. Legyél óvatos!

2020. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az alkudozáson már túl vagyunk és nem engedünk az árból.
2020. júl. 2. 15:27
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet.
2020. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet. Értékbecslőt viszont attól még kérhetett, akár a bank részéről is. Lehet, hogy csak arra volt kíváncsi, hogy elég lesz-e ez önereje a bank számára, ilyenkor szoktak előzetes értékbecslést kérni. Majd meglátod mit akar kihozni belőle, ha csak alkudni akar az értékbecslésre hivatkozva, akkor hagyd.
2020. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta hogy már beadta a hiteligénylést és ezután ment ugye az értékbecslő. Azt mondja csak a teljes adásvételi szerződés fog kelleni ami készül az ügyvédnél már 1 hete. Nem értem ezt az egészet.
2020. júl. 2. 15:36
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Az értékbecslő kimehet előzetesen megnézni az ingatlant, de jelzálogot nyilvánvalóan most így még semmiképpen sem tudnak rátenni.
2020. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Értékbecslő simán kimehet a hitelszerződés aláírása előtt is.

Az ügyfél fizeti az értékbecslőt, ha összejön a hitel, akkor a bank visszatéríti.

2020. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na így már lehet hogy stimmel mert mondta hogy kifizette az értékbecslőt.
2020. júl. 2. 15:38
 9/12 xswerdy ***** válasza:
100%
lehet kérni előzetes hitelbírálatot, és előzetes értékbecslést is, nincs ezzel semmi gond.
2020. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezt nem tudtam.
2020. júl. 2. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!