Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség az IBan és a...

Mi a különbség az IBan és a számlaszám között?

Figyelt kérdés
Ha megvan adva nekem egy számlaszám, akkor hogyan kéne arra utaljak? Online szoktam bankolni. Ez nálam úgy működik, hogy beírom az IBan kódot, a nevet, akinek utalom, esetleg referenciat, majd az összeget amit utalok és elutalom. Használtam IBan keresőt, de nem azt a címet írja ki, mint amit a kártya tulaja írt nekem címnek, így nem vagyok benne biztos, hogy ez a rendes IBan szám.

2020. júl. 14. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2020. júl. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az iban a nemzetközi számlaszám. Külföldre utalsz?
2020. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az IBAN a rendes számlaszámod - annak különbséggel, hogy az első pár karakter egy országazonosító (ISO kód) + egy ellenőrző szám + a bankod azonosító kódja.

Ezek után meg a hagyományos számlaszám következik.


Ha belföldön akarsz utalni egyszerűen lehagyod az elejéről a sallangot és az utolsó 3x8 karakter a számlaszám.

2020. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Külföldről szeretnék Magyarországra utalni. Itt mindenhol az IBan van feltüntetve, így azt értem csak. Szóval szerintetek hogyan tudnék utalni? A
2020. júl. 14. 17:45
 5/12 anonim ***** válasza:

"Használtam IBan keresőt, de nem azt a címet írja ki, mint amit a kártya tulaja írt nekem címnek"

De milyen címre gondolsz? Akinek utalsz, megadta az iban számát? Oda utalj. Cím nem kell.

2020. júl. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az IBAN kereső egy bankfiók címét fogja kiírni, mivel csak az derülhet ki magából a számból.
2020. júl. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akinek kéne utaljak leírta a nevét, a lakcímét, a telfonszámát és a számlaszámát. A számlaszámot írtam be egy keresőbe, ahol kiírta az iban, a bic kodot, meg egy lakcimet es ezek kozul csak az utobbit tudtam ellenorizni es az nem stimmelt.

Irtam az illetonek, h szamlaszam alapjan nem tudok utalni, kuldje el az IBant, erre kuldott 8 szamjegyet... en erzem magam hulyenek, mert nem tudja leirni azt a huszon valahany szamot-.-“

2020. júl. 15. 10:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Neked semmi sem kell, csak az ő neve és IBAN számlaszáma. Azt viszont csak ő tudja megadni...
2020. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2020. júl. 15. 12:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha megadta a szamlaszamat, egy iban kalkulatorba beirva megkapod az ibanjat. A bankja nevere rakeresve megtalalt a swift kodjat es kesz.
2020. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!