Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy van az első féléves...

Hogy van az első féléves kamatfizetés MÁP plusznál?

Figyelt kérdés
Nem értem a leírást. Azt írja, hogy esedékesség automatikusan az azonos sorozatszámú Magyar Állampapír Pluszba kerül befektetésre. Tehát fel se vehetem? Akkor mi értelme a félévi kamatfizetésnek, ha úgysem kapom kézhez?
2020. júl. 14. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert hozzáadódik az addigi pénzedhez, és így az egész fog tovább kamatozni megint fél év múlva
2020. júl. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát bonyolultan akarják azt megfogalmazni, hogy az első éves kamat x%?
2020. júl. 15. 00:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem.


Kamatos kamat. Ennek nézz utána.

2020. júl. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Tehát fel se vehetem? Akkor mi értelme a félévi kamatfizetésnek, ha úgysem kapom kézhez?"


Kamatjóváírás után visszaválthatod minden további nélkül.

2020. júl. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm szépen, úgy tűnik tényleg ez a válasz.

2020. júl. 15. 11:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Van 100ezer forintod, fél év után jár 1750Ft kamat, tehát 101750Ft lesz a névérték, ez kamatozik tovább.

Ha webkincstáron vetted a papírt, akkor ebből bármennyit, akár az egészet, akár mondjuk 1750Ft-ot is visszaválthatsz és kiutaltathatod magadnak.

2020. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Van 100ezer forintod, fél év után jár 1750Ft kamat, tehát 101750Ft lesz a névérték, ez kamatozik tovább."


Ez továbbra is ugyanaz, mintha egy év után járna x százalék kamat. Itt nem a kamatozáson van a lényeg, hanem a visszaváltáson. Fél év után meg lehet tenni, máskor nem.

2020. júl. 15. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt kérdezted: "Tehát fel se vehetem?"


Szerintem érthetően leírtam, hogy fel lehet venni a kamatot és bennhagyni a többit. Legalábbis az államkincstárnál. A többi helyen lehet, hogy csak egybe engedi visszaváltani, azokat nem tudom.


" Akkor mi értelme a félévi kamatfizetésnek, ha úgysem kapom kézhez?"


Az az értelme, hogy hozzáadja a névértékhez, és nem neked kell külön a lekötéséről gondolkodni.

2020. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Itt nem a kamatozáson van a lényeg, hanem a visszaváltáson. Fél év után meg lehet tenni, máskor nem."


Bármikor meg lehet tenni, csak ha nem kamatjóváírás után teszed közvetlenül, akkor buksz rajta valamennyit.

2020. júl. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!