Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért írja, hogy minuszba van...

Miért írja, hogy minuszba van a hitelkártyám, ha a számlámon van pénz?

Figyelt kérdés

Írja a netbankban a számlám egyenlegét zöld színnel +40$.

Alatta írja pirossal, hogy a hitelkártyámon -10$ van. Illetve a hitelkeretemből ami 1000$ már csak 990$ tudok költeni.


Most használtam először a hitelkártyámat, ezért nem értem. Azt hittem, csak akkor mehetek minuszba ha nincs a számlámon elég pénz. De ha van 40$ rajta, akkor miért nem a számlámról vonja le a 10$-t, miért a hitelkártya hitelkeretéből?

A minuszt hogyan tudom rá visszatölteni? Vagy magàtól levonja majd a számlámról?


2020. júl. 17. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

nem mínuszban van, hanem pirossal jelöli a költést (feltételezem).

majd elszámoláskor kiegyenlíti a kártyádat automatikusan a folyószámládról, ha olyan szerződésed van - de lehet részletfizetést is kérni (csak nem ajánlott), akkor általában a kártyán lévő költés 10%-át veszi le a számládról. de ezt is csak később, általában 40 napid ingyen használhatod a kártyán lévő "hiteledet".

2020. júl. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Remélem, majd figyelem. Csak nem szerettem volna minuszba menni a kamatok miatt.

Részletekkel nem vagyok tisztában, mert nem tudok olyan jól angolul és nem értettem a bankban. De ez az én bajom!

2020. júl. 17. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nem teljesen egyértelmű, van egy folyószámlád és egy hitelszámlád, vagy csak egy folyószámlád hitelkerettel?
2020. júl. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van egy bankszámlám és hozzá egy hitelkártya.
2020. júl. 17. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így biztosan nem igaz.

Bankszámla > betéti kártya ( debit card )

Hitelkeret > hitelkártya ( credit card )

A két számla teljesen független egymástól.

A bankszámlán folyamatosan pozitív az egyenleged.

A hitelszámlán folyamatosan negatív az egyenleged.

A bankszámláról addig költesz amig van rajta pénzed.

A hitelszámláról addig költesz amíg tart a hitelkereted.

A hitelszámlán felhasznált pénzt időnként vissza kell fizetni. Ez történet automatikusan bankszámláról vagy neked kell intézni. Ha nem fizetsz időben, akkor jön a magas kamat.

Olvasd el jól a szerződést hogy mit írtál alá, mert különben sok pénzed bánja.

2020. júl. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nincs köze egyiknek a másikhoz. Teljesen mindegy, mennyi pénz van a bankszámládon, ha a hitelkártyáddal fizetsz, akkor a hitelszámlát terhelik. Amit innen elköltöttél, azt havonta vissza kell törleszteni (van egy határideje, nézd meg a szerződést), különben nagyon durva kamat megy rá.
2020. júl. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, nem ártana tájékozódni mielőtt az ember hitelkártyát használ.
2020. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!