Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ma a bankom értesített, hogy...

Viragocska2 kérdése:

Ma a bankom értesített, hogy a hitelem kamatát felemelte. A szerződésem szerint a kamat alapja a 6 havi BUBOR, ami folyamatosan csökkent. Beszélek velük a napokban és szeretnék felkészülni. Milyen alapon tehette ezt meg a bank? Köszi.

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

". A szerződésem szerint a kamat alapja a 6 havi BUBOR, ami folyamatosan csökkent."


április 8 óta csökken, de addig év eleje óta növekedett.


MNB honlapján található lent a "pénzpiaci információk" nevű bal oldali oszlopban.

2020. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
December végén lehetett az előző átárazódás, akkor 0,21% volt a BUBOR6M, tegnap 0,6% volt, ezen az alapon 0,39 százalékpontot emelhetett a bankod. (Mindig hat havonta határozzák meg, mennyi legyen a következő hat hónapban a kamat.)
2020. júl. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor ez lehetett az oka.
2020. júl. 30. 08:33
 4/9 xswerdy ***** válasza:
benne kell lennie a levélben, hogy hogy jött ki az új kamat: mennyi a referenciakamat, és mennyi a kamatfelár. Ez utóbbi is változhat esetleg, ha valamilyen feltételt nem teljesítesz, amire kedvezményt kaptál (pl. adott összegű munkabér beérkezése). De a fél évvel ezelőttihez képest valóban magasabb a BUBOR, nem tudom miért gondoltad, hogy folyamatosan csökken.
2020. júl. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

xswerdy: Pont ezt hiányolom, hogy nem részletezték.

Mindent teljesítettem, nem változtattam semmit. Mindig rendben is fizetek.


Végignéztem az MNB oldalának határozatait, és ezt olvastam ki belőle, hogy vagy stagnált, vagy csökkent Csak valszeg nem mindegyiket néztem meg.

2020. júl. 30. 14:42
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]

Ha így kérdezem le, akkor nem listáz nekem semmit.


Az xls file-ban 2016 után 2020 következik.

2020. júl. 30. 14:46
 7/9 xswerdy ***** válasza:

de a kamatod a BUBOR-hoz van köte, nem a jegybanki alapkamathoz. Az itt található:

[link]

2020. júl. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6


alapkamat =/= BUBOR


A BUBOR-t a


[link]


oldalon


A "hivatalos bubor fixingek" táblázatban találhatod.


A 6 Havi BUBOR értékét adott napra, (a "J" oszlopban).

2020. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindegyikőtöknek. Sokat tanultam :)
2020. júl. 30. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!