Vegyek fel hitelt?

Figyelt kérdés

Hitel felvételét tervezem, két nagyobb dologra, az egyik része autóvásárlásra menne (ezzel járok napi 80kmt dolgozni), a másik pedig a fogszabályzó.

Az autó kell, próbáltam közelebb helyet keresni, de a szakmámba beállt már a vírus előtt a munkahely kereslet-kínálat, lehetetlen munkát találni, illetve azért mentem ilyen messze, mert itt többet fizetnek mint a közelben lévő munkahelyeken. Már több mint egy éve itt dolgozom, határozatlan idejű szerződéssel, de ismerősöm kocsijával jártam, amit ő nem használt. Ezt szeretném most megvásárolni tőle. Nyilván kedvezményesebben adja, mintha idegennek adná el.

A fogszabályzóból pedig nem adok, mert nagyon csúnyák a fogaim, ha látok magamról egy olyan képet ahol nincs csukva a szám, egyszerűen sírva fakadok, társaságba nem merek nevetni, ha a városba sétálunk a párommal, akkor is mindig azt hiszem, hogy látják hogy csúnya vagyok. Lényeg, hogy ezt már nem szeretném húzni.


Ti mit csinálnátok? Hülyeséget csinálok?

Fizetésem kevesebb mint 1/5-t teszi ki a törlesztőrészlet, de sosem volt még tartozásom senki felé, és kétes érzéseim vannak a dologgal kapcsolatban. Félek kicsit.


Aki először vette fel hitelt életében, nem izgult, vagy mitől engedte el az idegeskedést?



2020. aug. 10. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
En nem vennek fel. Ismerőssel beszeld meg, ha lehet, hogy reszletekben fizeted a kocsit, a fogszabit is sok helyen lehet reszletre fizetni. Sokkal jobban jársz.
2020. aug. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
54%
Én vettem fel tavaly az OTP-től 1.1M forintot. Autóra. 1.700.000 forintot kellett volna visszafizessek biztosítással együtt. Inkább viszafizettem 8 hónap alatt, és addig koplaltam...
2020. aug. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Fogszabit igaz lehet részletre, de akkor nem marad mellette másra semmire pénzem, mert a felrakásnál elkéri a felet.

Az autót meg nem akarja úgy a nevemre íratni, stb hogy nem fizettem ki ő abból az auto arat csak évek múlva latja.

Azt tervezem énis, ha kapok prémiumot illetve tudok félre tenni betorlesztem, vagy egybe amint tudok annyit félre tenni.

2020. aug. 10. 21:32
 4/4 meFORCE Péter válasza:

Üdv!


Ez a videó biztosan választ ad a kérdésedre! https://www.youtube.com/watch?v=2a_q4j8BgJ4&t=47s

2020. aug. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!