Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autóvásárláshoz személyi...

Autóvásárláshoz személyi hitelt vegyek fel vagy az eladó által megadott lehetőséggel éljek?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék vásárolni, ki is néztem milyet, 20-tól elvihető az autó, ezt használjam ki és törlesszek az eladónak vagy inkább vegyek fel személyi kölcsönt és a banknak törlesszek? Ha a banki kölcsönt kérnék akkor melyik banktól érdemes?

Előre is köszi a választ.


2017. nov. 26. 15:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*20%-tól, bocsánat :)
2017. nov. 26. 15:24
 2/17 anonim ***** válasza:
19%
Igen, adósítsd el magad egy szaros kocsi miatt :D:D
2017. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés :D :D
2017. nov. 26. 15:36
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de én is azt tudom mondani: ha nincs pénzed összerakni mondjuk 300 ezer ft-ot egy alap kocsira, akkor honnan lesz pénzed fenntartani?


Veszel egy autót x ezer ft-ért, a havi törlesztő pl. 30 ezer ft, a fenntartása a másik kb. 20-30 ezer, így egyszerre 50-60 ezer ft-al több kiadást veszel a nyakadba havonta ezzel számoltál?

És ha ne adja Isten összetörik az autó, akkor is tovább kell fizetned a részleteket. Szóval a 2 lehetőség közül egyiket sem javaslom, de ha már mindenképp, akkor a személyi kölcsön - ugyanis a részletre fizetés csak zűrös dolgokat eredményezhet jogilag - szerintem...

2017. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Akönnyebb út rázósabbb a biztosabb drágább de tisztább . Nem vennék így semmi tartalékra gépet , átíratás biztosítás téli felkészítés rejtett vagy ismert hiba kijavítása na meg a kari is jön . Aztán előtte átnézetném mik a bajai és alkudnék , a tulaj adjon érvényes eredetpapírt ...
2017. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 5-ösnek igaza van - akartam írni, de végül nem került bele, hogy nem is értem, a tulaj hogyhogy odaadja 20 % megfizetése után az autót?
2017. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

4# de van pénzem 300-ért kocsit venni, de olyanom már van és csak a baj van vele (pl most is szervizbe van) egy újabbra szeretnék beruházni, és jelenleg nincs felesleges 950-em, amennyibe az az autó kerül amit kinéztem, és nem szeretném megvárni amire lesz, inkább törlesztek. és tisztában vagyok vele hogy át kell iratni, eredetvizsga, kötelező, esetleges javítások stb.. de a mostaninál a javítása több volt az utóbbi egy évben mint amennyit ér az autó duplán számítva + a kötelező ami túl sok mert 24 már az autó.. és ki tudtam fizetni úgyhogy ez legyen az én gondom. Köszönöm hogy az utolsó sorodban letudtad írni a kérdésemre a választ.

Igazából nem tulajtól van hanem autókereskedésből, ahol ha körbenézel rengeteg autót adnak hitelre hogy minél hamarabb megszabadulhassanak tőle és pénzt csinálhassanak belőle. Nem azért csinálják így mert szar az autó.

2017. nov. 26. 16:40
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha 20%-tőle el lehet hozni egy autót az nem azt jelenti, hogy a fennmaradó részt a kereskedésnek fizetgeted, ők is hitelintézetet vonnak be, mindenképp hitelt veszel fel. Más kérdés, hogy akinek nincs pénze 1 milliós kocsira az ne vegyen annyiért.
2017. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
azért van olyan lehetőség hogy felvehetsz hitelt, ha vissza tudod fizetni, akkor mi ezzel a baj?
2017. nov. 26. 16:55
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az is hitel lesz vagy lízing. Kérdés mire kell az autó? Mert ha tudsz vele költséget csökkenteni, vagy bevételt növelni akkor van értelme, egyéb esetben teljesen pénznyelőbe dobálod a pénzt, lehet még inkább mint a 300-as kocsival, amire sok mindenre költöttél el 300-et, míg a 950-esbe egy fő alkatrész többe van, - ( Nekem is egy 18 éves Cordobám van valóban ott tartok, hogy a vételár már bele ment a vissza alakításokba ( sok volt a papír nélküli tuning rajta, amit át kell nkhzni, meg műbizonylatozni és vizsgáztatni ) meg a váltó, kuplung, futómű, vezérlés, gyújtáskapcsoló, felni, központi zár, akksi, stb. felújításba

de még mindig lesz így egy tiptop autó belőle, mint pl. egy ilyen árú használt pl. Passat vagy BMW a maga rejtett, vagy valós hibáival és alkatrész áraival, vagyis )kategorikusan növekednek az alkatrészek is a kategorikusan drágább gépekbe, -amiről az autókereskedés meg lehet nem tud, vagy akar lenyilatkozni, pláne ha nem is saját kocsijuk, hanem csak bizományos. Na arra ott az ékes példája Csontiéknak is -hiába hogy megbízhatónak tartják a piacon-:


[link]

.


És nálad adott esetben mindezt hitelre ...

2017. nov. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!