Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Raiffeisennél van Gyermek...

Raiffeisennél van Gyermek bankártya? És mire jó egy gyermekbankártya? A szülő láthatja azt hogy amit vesz a gyerek rajta? Előre köszönöm!!

Figyelt kérdés
2020. aug. 19. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy ott lsz az internet előtt és nem tudod megnézni...

[link]

Ezek vannak.

18 alatt egyébként csak a szülővel együtt lehet számlát nyitni, és a szülőnek is ugyanolyan hozzáférése van a számlához.

2020. aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy ekkora "gondot" okoztam neked.Ha nem tudod szépen kultúráltan leírni, NE írd, mért én érzem magamat rosszúl. És csal egy kérdésre válaszoltál. Ha nem tudod, ne mond.
2020. aug. 20. 08:47
 3/4 anonim ***** válasza:

A törvény és a bank szabályzata (ami nem lehet ellentétes a törvénnyel persze) határozza meg.


A törvényen túl persze már bankfüggő lehet, hogy melyiknél hogyan működik.


Általában szét szokták bontani, hogy 14 éves kor alatt, 14-18 között.


Megnyitáshoz mindenképpen szülő is kell.

Utána változó, hogy mihez elég a számlatulajdonos és mihez kell a szülő is.

Ezért sem nagyon lehet pontosan válaszolni, mert ahogy írtam a jogszabály is megkülönbözteti, hogy valaki cselekvőképtelen (14 év alatti) vagy korlátozottan cselekvőképes (14 év feletti).


Ami viszont tény, hogy 18 éves kor alatt a szülő minimum, hogy információt kérdezhet le a gyermeke bankszámlájáról, például fiókban vagy más csatornákon.


Technikailag hasonlóan működik, mintha korlátlan meghatalmazást adna valaki a bankszámlájához és utána a meghatalmazott maga is intézkedhet. Például saját netbankot állíthat be, stb...


A 18 éves kor elérésével ennek automatikusan meg kell szűnnie, nem szükséges hozzá a visszavonás, hiszen nem meghatalmazás.

(Ha mégis valami meghatalmazás féle módon oldja meg a bank és nem szűnik meg akkor az úgy gondolom törvénytelen, mert alapból ez a helyzet nem meghatalmazás.)


Mire jó az ilyen bankkártya?


Ez már teljesen bankfüggő.

Itt is sok bank különbséget tesz, hogy X éves kor alatt mondjuk csak készpénzfelvételre, X éves kor felett már bármire amire egy nem gyermekek részére szóló bankkártya is.


Azért írom így, mert ha Mastercard, Maestro vagy Visa akkor onnantól fogva már az elfogadóhely, ATM, stb... nem tudja, hogy ez junior, kölyök, gyerek, stb... bankkártya.


Hasznosnak azért hasznos amiért általában egy bankkártya. Nem kell készpénzt magánál tartania. Kényelmes és biztonságos, elvesztés, ne adj' Isten lopás vagy rablás esetén.



Egyébként konkrétan a Raiffeisen érdekel?

Amikor én voltam ilyen korú akkor nekik éppen, hogy nem volt junior számlájuk. Legalábbis egyetemista korúaknak kínált számlájuk tuti nem volt, de mintha abszolút nem lett volna ifjúsági sem. Persze nem most volt, de akkoriban még rengeteg bank bombázta az ügyfeleket ajánlatokkal és úgy emlékszem pont nekik nem volt.


Az OTP a legnépszerűbb ezen a piacon, bár nem biztos, hogy a legolcsóbbak.

Érdemes lenne végignézni, hogy melyik bank milyen díjakkal dolgozik (és például tényleg milyen kártyát kínál milyen életkorban), mert nyilván számít.



Ha esetleg azért kérdezted a Raiffeisent mert neked ott van számlád, az szerintem ne legyen szempont. Jogilag nem számít és az utalások így is úgy is pillanatok alatt átmennek, nem gyorsabb bankon belül sem.

Esetleg ha te bankon belül olcsóbban utalsz az számíthat, de lehet, hogy a rosszul megválasztott junior bankszámla többet visz el.


Az OTP mellett a K&H-nak is tuti, hogy van, illetve a Sberbanknak is. Takarékszövetkezetnek (a régi helyinek) volt ilyen, tehát gondolom az egyesült Takarékbanknak is biztos van.


Amúgy pedig www.bankmonitor.hu vagy www.money.hu elég jó összehasonlító programot kínál, ahol igényeket, szokásokat megadva, költségek szerint rendezi az ajánlatokat.

2020. aug. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. aug. 22. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!