Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Széchenyi Pihenőkártyám...

Stefan91 kérdése:

OTP Széchenyi Pihenőkártyám inaktív volt, de kaptam rá "utalást"/jóváírást a munkáltatótól, ellenben csak most aktiváltam, így is megmaradt rajt a jóváírás?

Figyelt kérdés

2019.04-től dolgoztam egy cégnél, s akkor tájt kaptam is meg a szép kártyám, melyet nem aktiváltam mindez idáig, tehát 2020.08-ig. Ezen időszak alatt kaptam rá ugye utalást 2019.08-ig.

Ma aktiváltam a kártyám online, beléptem, és a számlatörténetnél majdan az egyenleg lekérdezésnél is 0HUF van.

Tudom attól, hogy a kártya inaktív, a számla még terhelhető, de akkor a regisztrációt követően miért 0HUF? Vagy erre kell bizonyos idő eltelte, mondjuk 48óra míg a valós adatok megjelennek?



#OTP #SZÉP-kártya #OTP SZÉP kártya #Széchenyi piehnőkártya
2020. aug. 22. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha neked 2019ben utaltak rá akkor azt idén májusig le kellett használni, ( bár a korona miatt nem játszik a fennmaradó összegre a 3% levonás) attól függ hogy mennyi volt az utalásod. Jó zsebet néztél? A régi utalásnak kéne látszódnia.
2020. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, mindegyik alszámlára kiterjedően ellenőriztem a sz.történetet, de semmi. Számomra is meglepő, hanem is használtam ki, de miért nincs nyoma? Bár tudtommal felhasználni is fellehetne az utalástól számított második év május 31-ig.
2020. aug. 23. 08:04
 3/5 anonim ***** válasza:

"Bár tudtommal felhasználni is fellehetne az utalástól számított második év május 31-ig."


Ezt egy kicsit érdemes pontosítani, régebben ekkora visszautalták a munkáltatónak, mely utána bérként számfejtette és átutalta.


Ma már nem utalják vissza, hanem a bizonyos idő után fel nem használt összeg után azt hiszem havi 3%-ot levonnak az adott időszakra vonatkozó összegből.


Sajnos arra nincs ötletem az egyenlegedben miért nem látszik.

2020. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ohh, köszönöm, ezzel nem voltam tisztában!

Most már csak abban reménykedem, noha mihaszna remény, hogy talán 48 óra elteltével az aktiválást követően hiteles adatokhoz juthatok. Bár ugye erre vajmi kevés az esély, lévén már így is megtekinthetem belépést követően a szerződést, ect.

2020. aug. 23. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem célszerű lehet, ha mondjuk keddre sem jelenik meg az egyenleged felhívni őket.


OTP SZÉP kártya

E-mail: info@otpszepkartya.hu

Telefon: +36 1 3666 222


Igazából a SZÉP kártyán az egyenlegváltozás könyvelése eléggé lomha, tehát a napi vásárlások másnap, de azon sem csodálkoznék, ha csak a következő munkanapon lennének lekönyvelve, ami kissé idegesítő. Amikor koronavírus van a munkahelyem közelében van egy kínai étterem, ahol a csaj fizetéskor elveszi a kártyát és mióta koronavírus elleni védekezés kompatibilissé alakították a helyet, nem is látom mit üt be. Így ha véletlenül egy 0-val többet üt be, legkorábban másnap derül ki, mert a bizonylatot sem adja oda. :/

2020. aug. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!