Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol lehet biztonságban elhelye...

Hol lehet biztonságban elhelyezni pénzt?

Figyelt kérdés

Szeretném felvenni a Diákhitel Plusz kamatmentes kölcsönt 500.000 forintra. Van egy OTP Junior bankkártyám, amit mindenre használok, azonban ezt a kölcsönt nem szeretném ezen tárolni, mert még csak véletlenül sem akarok belőle költeni. (Legalábbis nem arra, mint amire azt szánom (egyébként motoros jogsira), sajnos rossz szokásom, ha van, akkor költöm)


Hogyan tudnám azt megoldani, hogy ezt az összeget valahol máshol tudjam tárolni, elkülönítve a mindennapos használatra szolgáló bankkártyámtól?

Mik a lehetőségeim, van ingyenes lehetőség?



2020. aug. 25. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem volt semmi célja a felvételnek, akkor célszerű nem csak egyszerűen tárolni, hanem javasolt befektetni. Szerintem az állampapír lenne számodra a legmegfelelőbb, de attól is függ, milyen időtávra tudod mellőzni és mennyire kellhet "hirtelen".
2020. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De van célja, zárójelben írtam, hogy motoros jogosítványt illetve motort szeretnék belőle fizetni, azonban nem szeretném, ha abból másra költenék. Havonta kapok pénzt édesapámtól a budapesti tanulmányaimra és a megélhetésemre és nem akarom a kettőt összekeverni.
2020. aug. 25. 22:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem, tanulmányaidat illetően nincs célja. De azt, hogy mikor szeretnéd megcsinálni a jogsit, még mindig nem írtad le. Nyilván jobb, ha addig nem csak áll a pénz, hanem kamatozik is valamennyit..
2020. aug. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most szeptembertől szeretném csinálni tehát szinkronban kéne használni mind a két összeget ezért sem akarom a kavarodást! :)
2020. aug. 25. 22:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát de akkor meg teljesen felesleges külön helyre tenni, ha úgyis hozzányúlsz, egy hét múlva már szeptember. Nagyjából már így is látod, mennyibe kerül a jogsi, azt a számládon hagyod, a többit pedig befekteted.
2020. aug. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Kispárnában a padláson.
2020. aug. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem értem miért nem lehet a helyzetet életszerűen látni! :D

Egyértelműen nem egy nap alatt fogom elkölteni az 500.000-et kreszre, vizsgadíjra, forgalmira, motorra, hanem ez több időt vesz igénybe, mialatt nem akarom összekutyulni a csak motorra szánt összeget a mindennapokhoz használt pénzzel!


Egyébként nem személyes véleményre illetve életviteli tanácsadásra voltam kíváncsi hanem esetleges megoldásra arról, hogy lehet-e külön vezetni valahogyan két összeget egymástól, legyen az új bankkártya, vagy elkülönítés, stb...?! Ez érdekelne.

2020. aug. 26. 00:57
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
A meglévő bankszámla mellé nyiss ugyanott megtakarítási számlát. Általában ingyenesek. Kártyával nem férsz hozzá de bankon belül ingyen utalsz.
2020. aug. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!