Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Volt egy szemelyikolcsonom...

Volt egy szemelyikolcsonom amit felmondtak 2 havi csuszas miatt, de szinte ujra lett egy masik 40 honapra nagyobb torlesztovel. Viszont a cetelem meg sem engedi a monatoriumot?

Figyelt kérdés

Kilatastalan a helyzetem. A bank vegig sem hallgat , ha megszolalnek egybol emeli a hangjat. Volt szerzodes bontas de egybol lett is egy uj reszletfizetes rovidebb futanidore


Valaki jart hasonlo cipoben?


2020. szept. 18. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
tessék?
2020. szept. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem teljesen értem a kérdést.
2020. szept. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek fuss neki mégegyszer, időrendben írd le, mi történt.
2020. szept. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2018 november - decemberebe nem birtam fizetni. December elejen felbontottak a szerzodest majd egybol masikat kinalt az ugyintezo rovidebb futamidore. A szerzodes nalam van. Vagy is a fizetesi megallapodas. Jelenleg nem engedelyezik a monatoriumot mert felmondott szerzodes.
2020. szept. 18. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem minden kölcsönre érvényes a fizetési moratórium.

Simán benne lehet, hogy a Tiédre nem vonatkozik.


Azt meg nem nagyon értem, hogy ha egy X összegű kölcsönt nem tudsz fizetni, akkor hogy lehet, hogy egy Y nagyságú kölcsönt sóznak rád, aminek rövidebb a futamideje és ezáltal gondolom, magasabb a törlesztője.

2020. szept. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit osszevissza ir a kerdezo, de valoszinuleg arrol van szo, hogy a nem fizetett hitelet kell volna visszafizetnie egyben, de ehelyett irtak egy “fizetesi megallapodast (ahogy irja is a kerdezo), azaz hogy a felmondott hitelszerzodest hogyan fizeti vissza a legrovidebb ido alatt.

Ez mar nem az erdeti hitelszerzodes, nem is uj hitel, ez bizony mar a behajtasi fazis elotti utolso lepes, amikor a bebukott hitelt meg lehetoseged van rendezni.


Arra viszont nem vonatkozik a moratorium, mert az csak a futo hiteleket vedi, amikor az ember a virus elott rendesen fizette a hitelet, de onhibajan kivul (avagy a virus miatt) mar nem tudna.

A kerdezo mar a virus elott nem fizette rendesen, igy ot nem vedi a moratorium.

2020. szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

6-os, zseniális vagy, igen, valószínűleg ez lehet a megfejtés! :-) (5-ös vagyok)


Nekem is gyanús volt ez a mondat:

" A szerzodes nalam van. Vagy is a fizetesi megallapodas. "


A bank nem köt fizetési megállapodást, ez igen, valóban a behajtás előtti törlesztő részletekben való megállapodás. Azt viszont, ha nem tartod be, kérdező, akkor jön a végrehajtás.


És nem nagyobb kölcsönről van szó, hanem nyilván a követeléskezelő rátette a munkadíját + a késedelmi kamatok is rájönnek az eredeti tartozásra.

2020. szept. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!