Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelt, amit még nem...

Diákhitelt, amit még nem törlesztek hogyan nézi a bank hitelbírálatnál? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van diákhitelem, amit még nem kell törlesztenem, mert nappali doktori képzésben veszek részt, így még van 2 évem, mire el kell kezdenem a törlesztést.


Viszont mellette természetesen már dolgozom, így a jelentlegi keresetem valamint a 30% önerőm lehetővé teszi egy kisebb lakáshitel felvételét.


Mennyire befolyásolja a dolgot a diákhitel? Hogyan kalkulálnak vele?


2020. szept. 18. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok tisztában azzal, hogy mekkora törlesztőrészlettel indulsz majd, miután végeztél, de amennyiben a nettó jövedelmed 400ezer alatt van és legalább 10 éves kamatperiódusú lakáshitelt tervezel felvenni, úgy a kereseted maximum 50%-áig hiteleznek. Úgy értem, ennek megfelelő összegnél többet nem fizethetsz havonta törlesztőre.

Tehát, mivel van már egy élő hitelszerződésed (hiába nem fizetsz még), a diákhiteles törlesztőt levonják ebből a keretből, és ha az általad felvenni kívánt összeg törlesztője belefér még abba, akkor megadhatják. Persze ez most lehet kicsit szigorúbb a világban uralkodó helyzetre való tekintettel, de ez egy jó kiindulópont lehet számodra.

2020. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az elsődleges jövedelmemmel 400.000 Ft alatt vagyok, viszont a másodlagos jövedelmeket is figyelembe véve bőven felette, de kérdés, hogy ezeket hogyan veszik figyelembe. Meglehetősen messze lesz a törlesztő az 50%-tól, diákhitellel együtt sem éri el. 30% önerővel indulok egy kisvárosi lakásért, remélem így nem lesz kizáró ok a diákhitel.
2020. szept. 18. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezekből az információkból én arra következtetek, hogy simán meg fogják adni. Sok sikert hozzá!
2020. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Lekértem a KHS hiteljelentésemet, amire be van jegyezve a diákhitel, de az is, hogy egyelőre 0 Ft a törlesztőm.
2020. szept. 18. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!