Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges az, hogy közösen...

Lehetséges az, hogy közösen vehessünk lakást a barátommal, de a lakáshitel csak az ő nevén lenne?

Figyelt kérdés
Egyedül is hitelképes, így feleslegesnek tart engem bevonni, na meg nem is lenne olyan egyszerű, mivel nem vagyok közeli családtag. Összeházasodni emiatt még nem szeretnénk, de már régóta együtt vagyunk. A törlesztőt én is fizetném, és az önerőt is közösen hoztuk össze fele-fele arányban.

2020. okt. 1. 21:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Tehát belemész valakivel egy lakásvásárlásba, de hozzámenni még nem akarsz? Leperkálsz ennyi lóvét, de össze ne kösd vele az életed :DDDDDDDD Hát sorrend az van..."feleslegesnek tart engem bevonni" :DDD Az igen!
2020. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De összekötném, ez egyértelmű, de nem egy hitel miatt... Nyilván mindent lepapíroznánk ügyvéddel, nem csak úgy adok x milliót. Ne egy hitel kössön össze minket elsősorban.
2020. okt. 1. 21:07
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges. Bár hülye lenne a barátod ha ebbe belemenne.


Ha szétmentek akkor tiéd a lakás fele és övé a hitel amit fizethet évekig egyedül. Én nem mennék bele a barátod helyében. Ha vesztek egy lakást aminek az önerőjét közősen hoztátok össze, akkor szerintem a hitelt is közösen kéne felvenni.

2020. okt. 2. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ebbe belemész úgy, hogy cserébe a te neved meg nem kerül a tulajdoni lapra, akkor te vagy a hülye.

Ha meg ő megy bele úgy, hogy csak ő veszi fel a hitelt, de mindkettőtök tulajdonos, akkor pedig ő a hülye.


Ennek így mi értelme van?

2020. okt. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
#1: Mit értetlenkedsz? :D A hölgy ott akarja hagyni a kiskaput, hogy egyik napról a másikra dobbanthasson úgy, hogy a hitel ne legyen a nevén, a lakás viszont igen. Dupla lehúzás a srác felé. Hitelt fizetheti majd egyedül, meg a lakást is kompenzálhatja majd valahogy szerencsétlen.
2020. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem szerencsétlen, hanem buta. Most hozza meg élete egyik legnagyobb hibás döntését. De a csaj rafinált.
2020. okt. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván a szerencsétlent nem a szerencsés ellentéteként, hanem mint egy óriási csapdába sétáló balakként kell értelmezni...
2020. okt. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyikőtök szempontjából sem szerencsés ez. Nem vagytok házastársak, ha valami gebasz lesz köztetek, nagyon nehéz lesz bizonyítani, hogy ki mit fizetett, a lakás közös, de a hitel nem, ettől függetlenül te is ugyanúgy fizetted, igenis jár neked az az összeg, blabla... Nem is értem. Én ebbe így nem mennék bele. Az a tiszta, ha mindketten benne vagytok a buliban fele-fele arányban. Így sem egyszerű szabadulni, de ha a többlet javak közösek, akkor legyen az adósság is az.

Semmiféle hátránya nincs annak, hogy nem vagy közeli családtag. Tőlünk pl. anno két lakcímkártyát kértek és egy x-et, hogy élettársaknak tartjuk magunkat. Senki nem kéri, hogy házasodjatok ezért össze.

Egyébként annak sincs semmilyen hátránya, ha te is bevonásra kerülsz adóstársként, amíg normálisan fizetitek. Én még pl. egyszer nem kaptam semmilyen megkeresést a banktól ezügyben 3 év alatt, csak az elején kellett mindkettőnknek mindent aláírni. Azóta fizetünk rendesen, a kutyát nem érdekeljük, így a bank számára megszűntünk létezni kb. Előtörlesztésekhez sem kellettem és a moratórium nyilatkozathoz sem.

2020. okt. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, közben jobban utánanéztem és szerintem adóstársként könnyebb lenne bevonni, meg elvileg már élettársaknak számítunk, ráadásul ha bejegyzett élettársi kapcsolatot kötünk, akkor még egyszerűbb a jogi procedúra.
2020. okt. 2. 13:21
 10/21 anonim ***** válasza:
Inkább bevállalja a hitelt is, csak el ne kelljen vennie :DDDDD De jó kapcsolat ez, hallod!
2020. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!