Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelmoratòrium ràm miért nem...

Hitelmoratòrium ràm miért nem vonatkozik!?

Figyelt kérdés

Felhàborìtònak tartom, hogy a legrosszabb helyzetben lévőket tavasz òta nem segìtik...

Régi bedőlt hitelem van, de megegyeztünk, fizetem a végrehajtònak havi X összegben.

A covid òta màr csak 6 òràba foglalkoztat a cégem papìron (persze dolgozni 8òràt kell), pont az a pénz esik ki amiből a hitelem fizettem.

Mindenhonnan ömlik a kormàny szöveg, hogy segìtik az embereket, a csalàdosok igy ùgy amùgy...hitelmoratorium van blabla, mindenféle adòsra vonatkozik ez, most meg is hosszabbìtottàk màjusig stb. De ez hazugsàg!!!


Az egyedüllàllòkkal, munkanélküliekkel, tartòsan betegekkel senki sem foglalkozik. Kidobtak egy csomò leszàzalékolt embert pàr éve az OEP-ből, a közgyògyot is àtalakìtottàk, az önkormànyzattòl igényelhető gyògyszerpénzt is nevetséges feltételekhez kötik, most a TB-t is szigorìtottàk. Nonszensz! Aki beteg haljon meg, aki szegény haljon meg, és aki alapbòl bedőlt hiteles szenvedjen csak tovàbb...

Ha nincs gyereked, nem vagy hàzas, vagy protekciòs kormànyközeli sz.art se érsz.


Na m1, szòval pròbàltam ezt a moratòriumot, de a végrehajtò közölte ràm nem vonatkozik. Miért?! Nem értem.

Pont azok akik évek òta szenvednek a hitelükkel és esetleg be is dőlt nekik, nem kapnak semmiféle segìtséget most sem.

Nyàron munkàm sem volt, de spòrolt pénzemből kiperkàltam a havi részletet, de màr nem sokàig tudom ezt ìgy. Ha ismét ez is bedől, annyi viszik ami mozdìthatò...

Nincs valami kiskapu, hogy legalàbb pàr hònapig amig jobban fizető munkàt talàlok ràm is érvényes legyen a moratorium?



2020. okt. 5. 09:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

Ez csak a hitelre vonatkozik, a tied bedolt hitel ami mas.

Megerte bedonteni a hiteled amikor most is ugyanugy kell fizetned ha nem tobbet? Nem lett volna jobb rendesen fizetned? Remelem tanultal belole.

2020. okt. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
1es, kivanom te is kerulj olyan helyzetbe, hogy bedol a hiteled...amit kenytelen vagy felvenni, mondjuk betegseg miatt stb. Majd akkor megtudod, hogyha valasztanod kell kesobb, hogy eszel vagy hitelt fizetsz akkor melyiket fogod elonyben reszesiteni...
2020. okt. 5. 09:51
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
mert nem esel bele abba a körbe akire vonatkozik. Köszönjük a jókívánsáokat, de mivel nem veszek fel semmilyen hitlet így nem fogok olyan helyzetbe kerülni:) Ja és van tartalékom arra mindig figyelek ergó kics az esély, hogy rákényszerülök. Köszönjük mégegyszer a jókívánságot, hasonló jókat neked is!
2020. okt. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Orulj akkor neki. Az orszag 80%a szegeny ember, tengodik honaprol honapra es meg szivatja is a kormany, ott nyomorgatja ahol csak tudja. Huzd ki a buksid a popodbol!

Es sosem tudhatod mikor kell 1x hitelhez folyamodnod ezt jol jegyezd meg!

2020. okt. 5. 09:59
 5/19 anonim ***** válasza:
32%
Magát szívatja a "szegény" ember. Nem a kormány ynomorgat, hanem a saját h. séged. Dolgozhatsz máshol, a neten bármit tanulhatsz, rakhatsz félre nyugotan... ha rossz a helyzeted azért csakis te vagy a hibás.
2020. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Követeléskezelőnél van a hiteled /pl otp faktoring/, vagy már végrehajtónál?
2020. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A végrehajtónak írásban jelezted?

Ha igen, akkor azt a végrehajtónak be kell terjesztenie a bíróságra.

A bíróság fog felhívni rá, hogy igazold, hogy csökkent a munkaidőkereted , munkabéred illetve bekérnek minden ezzel kapcsolatos dokumentumot.

Tehát a végrehajtó erről nem dönthet, mert nincs rá jogosultsága vizsgálni a te anyagi helyzetedet.

2020. okt. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a képlet, ha nem gyártod a kis szavazókat, akkor másodrendű állampolgár vagy. Ez van.

Az államtól ne várd a segítséget. Magadnak kell megteremtened mindent. Képezd magad, keress más munkahelyet stb.

2020. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, nem írtad h követeléskezelőnél, avagy végrehajtónál van a hiteled. Sajnos sokan összevonják a kettőt, pedig a 2 teljesen más.
2020. okt. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

A hitelmoratórium a hitelekre vonatkozik. A tied már nem hitel, hanem behajtás. Én pl. direkt kértem, hogy hadd fizessem tovább a hiteleimet, mert a fenének se kell a meghosszabbított futamidő meg a felgyűlt plusz kamat.

Nyilván bárki kerülhet rossz helyzetbe, de tapasztalatom szerint adósságcsapdába csak a felelőtlen emberek kerülnek.

Ezért nagyon helyes, hogy manapság már nem lehet a jövedelem 50%-ánál jobban eladósodni, de én ezt is levinném 30%-ra, mert a legtöbb ember pénzügyi analfabéta, aztán olyan hitelt vesznek fel, amiről már az elején lerí, hogy nem fogják tudni fizetni.

Én mindig teszek félre, mindig van tartalékom, ha adódna valami.

Ja, és okos ember lakáson meg esetleg kocsin kívül másra nem vesz fel hitelt. Kivétel talán csak a diákhitel, mert a tanulásba mindig érdemes pénzt fektetni.

Én nem tudok olyan helyzetet elképzelni, hogy bedőljön a hitelem. Vagy alább adok az igényeimből, vagy eladom a hitel tárgyát és visszafizetem a banknak, vagy végső esetben a családtól kérek segítséget.

De akinél már az a kérdés, hogy eszik-e vagy a hitelt fizeti, az biztos, hogy túlságosan nagy hitelt vállalt be az anyagi helyzetéhez képest, az pedig felelőtlenségre utal.

2020. okt. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!