Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp nyugdíjpénztár megszünteté...

Otp nyugdíjpénztár megszüntetése 10 év előtt?

Figyelt kérdés

Cafetéria címen nyitottunk egyet a munkáltatóval aki ezt fizette. Elmentem már onnan így én nem fizetem.

Utána kérdeztem, hogy meglehet-e szüntetni, nem volt a válasz csak szüneteltetni szeretném.


Gondoltam rá, hogy portfóliót váltok. De inkább megszüntetnék , mert nagyon nem értek ehhez nem akarom hogy átverjenek. Szüneteltetni lehet határoztalan időre... Na de ha bekéri tőlem a 10 éve nem fizetett összeget?


Mit javasoltok? Más pénzintézethez sem lehet átvinni? Nincs semmim az otpnél csak ez...



2020. okt. 6. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeted, nem nő a hozamod. Ha kiveszed, adóznod kell.

Szerintem fizesd. Olyan mintha kb. tőzsdéznél.

2020. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem csinálsz vele semmit, és nincs befizetés, akkor költségeket fog a pénztár levonni, tehát ez nem annyira jó megoldás.


Kilépni ki lehet belőle, de adó és költség vonzata van.


Másik pénztárhoz át lehet vinni (van pár forint költsége, de nem túl magas), de sok értelme nincs, mert ott ugyanúgy vagy fizeted, vagy csak csökkenni fog a pénzed. Ha viszont fizetni akarod, akkor egy sima bankkártyás fizetéssel tolhatod bele a meglévőbe a pénzt költség nélkül, felesleges átmozgatni máshova.



Az OTP Nyugdíjpénztár teljesen független az OTP banktól működésileg, nem kell, hogy legyen OTP-s számlád/kártyád, hogy OTPs pénztári tag legyél.

2020. okt. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De én nem akarok tőzsdézni, én nem tudtam hogy ez ilyen bukni meg nem akarok. Inkább kiveszem meg fizetek érte.
2020. okt. 7. 12:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell tőzsdézni! Van olyan nyugdíjpénztári portfóió, ami 0%-ban tartalmaz részvényt, és sosem fogsz bukni vele.


Persze magas hasznot sem fogsz elérni.


Most azért buktál, mert a válság alatt leestek a részvény árak. 10 éves távlatban azért általában a részvényeken többet lehet keresni, mint a kötvényeken, rövid távon viszont kiszámíthatatlan.


Nyugdíjnál minél hosszabb ideig van bent a pénzed (és ha fiatal vagy, akkor évtizedekig bent is lesz), annál nagyobb kockázatot érdemes vállalni, és annál kevésbé számít, hogy néha esnek a tőzsdék, mert 10-20 éves távlatban messze az egyéb piacok felett lehet keresni

2020. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!