Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp faktoringra vonatkozik a...

Otp faktoringra vonatkozik a monatorium ha nem akkor hány hónap nem fizetés után mondják fel a szerződést?

Figyelt kérdés

2020. okt. 7. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vonatkozik.

Az, hogy mennyit lehet késni a részlettel, benne van a szerződésben. Általában 30 vagy 60 nap.

Itt már nem szívbajosak, gyakorlatilag rögtön végrehajtást indítanak.


Amúgy attól függetlenül, hogy rájuk nem vonatkozik a moratórium, lehet velük egyeztetni, ha gondban vagy a fizetéssel.

2020. okt. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Levélbe értesítenek ha fel mondják a szerződést?
2020. okt. 7. 08:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen szerződés?
2020. okt. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

as vagyok, csak azért kérdezem, mert a faktoring már felmondott tartozásokkal foglalkozik.

Ennél feljebb a végrehajtó van.

2020. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van egy részlet fizetésem amiről teljesen elfeledkeztem és elvagyok maradva 3 hónappal arra lennék kíváncsi ha befizetem akkor mi történik ugyanis semmilyen értesítést nem kaptam hogy elvagyok maradva telefonon nem érem el őket

Hátha valaki okosabb itt nálam..

2020. okt. 7. 08:41
 6/8 xswerdy ***** válasza:
igen, a faktoring már felmondott szerződésekkel foglalkozik. A faktoringgal is lehet még részletfizetési megállapodást kötni, abban szerepel, hogy mennyi csúszást tolerálnak. Ha eddig nem kaptál értesítést, és gyorsan befizeted, nem hiszem, hogy gond lenne. Ha közokiratba van foglalva a hitelszerződés (pl. lakáshitel), akkor a közjegyző csak egy végrehajtási záradékot tesz a szerződésre, és megy a végrehajtóhoz, ellenkező eseten (pl. folyószámla-hitel) jön először a közjegyzőtől egy fizetési meghagyás, és ha elismered, de nem fizeted ki (vagy nem kérsz részletfizetést, mert azt még ott is lehet), akkor megy a végrehajtóhoz.
2020. okt. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Folyószámla hitelről van szó

Akkor gyors befizetem csak nem lesz semmi gond..

Meg lepődtem hogy semmilyen értesítőt nem küldtek még

2020. okt. 7. 09:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha fizetési hajlandóságot látnak nem mondják fel, még akkor sem ha jogilag megtehetnék. Mert nekik sem az a legjobb.


Egyébként ha a késedelem megszunik vagy bizonyos összeg és időtartam alá süllyed, már jogilag sem tehetik meg hogy felmondják.

Beérkezett a pénz és nincs vagy nem elég régi vagy jelentős az elmaradás, elveszíti a hitelező a felmondási lehetőséget.

Amiatt a szerződésszegés miatt. Majd az újabb miatt persze megint lehet.

2020. okt. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!