Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A moratórium alatt vagyok, és...

A moratórium alatt vagyok, és kifizetem a kamatot a külön számlán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy jelzáloghitelem amit 10évre vettem fel fixkamatozású x THM-el, most élek a moratóriummal, mivel munkanélküli lettem. Most elkezdtem kifizetni a moratórium alatt nyílt hitelem kamat összegét, év végére le is fogom nullázni. A moratórium lejártával, így mikre számíthatok? Úgy, hogy a moratórium alatt felgyűlt kamatot kifizettem ?



2020. okt. 13. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha kifizeted a moratórium alá eső kamatokat, akkor csak annyi történik, hogy kitolódik a futamidőd. Ha nem fizetnéd ki a kamatokat, akkor az történne, hogy a havi törlesztőd maradna, nem fog emelkedni, de a törlesztőn belül a tőke visszafizetés lecsökken, míg a kamat visszafizetés megemelkedik. Ez az utóbbi nagyon sok embert fog januártól érinteni. Illetve van egy harmadik kategória is, akik változó kamatozású hitellel rendelkezik, nekik azzal is számolni kell, hogy a havi törlesztőjük pár ezerrel emelkedni fog, mivel a moratórium alatt nőt a BUBOR kamata 0,49-ről 0,71%-ra.
2020. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ!
2020. okt. 14. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!