Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Anyasagit elvehet az Otp bank...

Anyasagit elvehet az Otp bank folyoszamlahitelre? Folyoszamlahitelem van. Anyasagit kaptam 64 ezer forintot. Hitelkeret -198.000 volt, most irja egyenleg -134.000 es a keret 129.000

Figyelt kérdés
Ugy tudom hogy az anyasagihoz nem nyulhatnak?!

#anyasàgi #folyószàmla
2020. okt. 16. 19:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a számládra utaltattad akkor nem fogják tudni, hogy az anyasági. És a mínuszból n lesz varázsütésre plussz
2020. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyúltak hozzá, mínuszban volt a számlád még úgy is, hogy az megérkezett.

Nyilván valami feltétel nem teljesült, így a hitelkeretet csökkentette a bank.

Nem tilos ezt megcsinálni.

2020. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
De pont egy ilyen tamogatast vesznek el? Latszodik hogy Kincstari utalas....tiszta vicc, egy ft om sincs belole.....
2020. okt. 16. 20:10
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nem csak számlára utalással lehet kérni. Mégis mit gondoltál? Hogy majd a mínuszos számlád hirtelen csak úgy paff plusszos lesz mert az az anyasági? Akármit utal akárki, ugyan úgy nem pluszba fog menni
2020. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
11%
Moratorium van, neked nem fuggesztettek fel a torlesztest? Vagy ez ujonnan igenyelt keret nem covid elotti?
2020. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

#5: A folyószámlahitelekre nem vonatkozik. Azt nem törlesztés, hanem lehetsz X összegig mínuszban, kamatot számolnak rá. És amint pénz érkezik rá, azzal egyenlítődik, és újra lemehetsz mínuszba a keret erejéig.


Illetve általában úgy működik (nem OTP-s vagyok, de ez szerintem mindenhol így van), hogy a hitelkeretet abból számolják, hogy X hónapig mennyi pénz megy a számlára.

Ha ez huzamosabb ideig csökken, pl. táppénz, munkanélküliség, akkor a keret is csökken.


Sajnálom kérdező, de ezt elvileg tudnod kellett, ahogy azt is, mennyivel vagy mínuszban. Ez bank, ebből élnek, nem jótékonysági intézmény.

2020. okt. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vettek el semmit. Más is írta: mínuszban volt a számlád. A beérkezett összeget jóváírták, így most anyival kevesebb a mínuszod. A hitelkeretet pedig megváltoztathatják. Ha a számlára érkező összeg folyamatosan alacsonyabb, mint az addigi hitelkeret, akkor értelemszerűen csökkenteni fogják. Ha folyamatosan magasabb utalás érkezik a számlára, akkor meg is növelhetik a keretet (velem ilyen történt régebbe).

#4 egyébként tökéletesen leírta: mínuszos egyenlegből nem lesz plusz, csak ha a beérkező összeg magasabb anál, amennyi mínuszban voltál. Esetedben ez nem így van.

2020. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
11%
6 os, ugyanilyen folyoszamla hitelt az erstenel moratoriumba raktak, ami evek ota volt a szamlan, meg is lepodtunk de azt mondtak a bankban erre is vonatkozik, hacsak nem kerjuk hogy ne legyen motatorium. OTP nem tudom hogy mukodik.
2020. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem pluszt vartam ez egyertelmu, csak ami jar az allamtol egy gyerek utan, azt ne vegyek mar el....tiszta vicc
2020. okt. 16. 21:10
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

#8: De attól, hogy moratórium van, a mindenkori beérkezésekkel feltöltik a hitelkeretet, amit aztán újra igénybe vehetsz. Tehát nem a klasszikus moratórium.


Ezt az OTP oldaláról másoltam:

"3.1. A fizetési moratórium hatálya

A fizetési moratórium azokra a fizetési számlákhoz - fel nem mondott folyószámlahitel-

szerződés alapján - kapcsolt folyószámlahitel-keretekre terjed ki, amelyeken az OTP

Bank 2020. március 18-án a nap végén tartozást tartott nyilván, tehát a fizetési számla

egyenlege negatív volt, ezen negatív egyenleg erejéig (azaz a hitelkeretből felhasznált

összeg erejéig, ez a továbbiakban: fizetési moratórium alá tartozó összeg).

A fizetési moratórium nem terjed ki

 a 2020. március 18-i egyenlegen felüli költésekre, ezek törlesztése az eredeti

szerződés szerint történik,

 a 2020. március 18-án a nap végi egyenleg szerint nullás vagy pozitív egyenlegű

fizetési számlákhoz kapcsolódó folyószámlahitelekre,

 azokra a fizetési számlákra, amelyekhez 2020. március 18-án már megszűnt

folyószámlahitel szerződés kapcsolódott,

 azokra a folyószámlahitelekre, amelyekre részletfizetési megállapodás van

hatályban,

 a fizetési számlával kapcsolatos költségekre és díjakra (pl. számlavezetési díj)

 a folyószámlahitel törlesztési biztosítás díjára.

3.2. Törlesztés és hitelkeret-felhasználás

A fizetési számlára érkező jövedelmek/jóváírások feltöltik a felhasznált hitelkeretet

(csökkentik a fennálló egyenleget), így az ügyfél által fizetendő kamatteher csökken a

fizetési moratórium alatt is. (Amennyiben a számlára érkező jóváírások nem töltenék fel a

felhasznált hitelkeretet, az ügyfélnek a fizetési moratórium időszaka alatt a teljes március

18-i egyenlegre kamatot kellene fizetnie akkor is, ha érkezik jövedelem/jóváírás a

számlára.)

A jóváírt összeget az ügyfél legalább a 2020. március 18-i túlhívás nélküli egyenleg

mértékéig ismételten lehívhatja, vagyis, ha a számla nem érintett a túlhívásban, az ügyfél

által elkölthető összeg változatlan.

Amennyiben az ügyfél a 2020.március 18-i egyenleg felett költ, arra a fizetési moratórium

hatálya már nem terjed ki.

Annak érdekében, hogy az ügyfél részére a fizetési moratórium alá tartozó összeghez

való hozzáférés biztosított legyen, a fizetési moratórium időszaka alatt felhasználható

hitelkeret összegét az OTP Bank nem csökkenti a 2020. március 18-ig felhasznált összeg

alá."


#9: Értsd már meg, nem vették el! A te hitelkeretedre ment el, amit már előzetesen elköltöttél, azaz megelőlegezték neked!

De ha ez a pénz ennyire fontos volt (tudom milyen, nekem is volt ilyen időszakom), akkor miért nem kérted postai kifizetéssel?

2020. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!