Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nagyon nehéz helyzetbe kerültü...

Nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, végrehajtás alá kerülhet olyasmi amiért mi rendesen fizettünk. Van-e megoldás? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés
Nagyon röviden próbálnám, a baj az hogy már én is elvesztettem a fonalat egy kissé. Vásároltunk egy újépítésű ingatlant, amihez olyan szerződés volt hogy készültségi foknak megfelelően utal a bank nekik és így 40 % készenlétnél kezdjük mi is fizetni. Hát nagyon nehezen épüét mondanom sem kell, már két éve húzódott, de megépült annyira hogy a lakások kész lettek, de az épület nem lett átadva. Nem tudtunk már kettőt fizetni albérletet is, meg ezt is így minden lakó beköltözött. Persze aláírta az építtető is meg minden, de jogosan ugye nincs a tulajdonunkban. Most ott áll az ügy hogy végrehatjtás folyik ellenük és a jövő héten lesz jogerős ítélet. Öt épületből álló "lakóparkról" beszélünk. MIk a lehetőségeink? Elvehetik tőlünk a lakást amiben lakunk? MIndent rendesen fizettünk, mindenről van papírunk, mindent aláirattunk.De valahogy úgy érzem nem jövünk ki jól a történetből.
2010. aug. 9. 07:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nincsen a ti tulajdonotokban, akkor még a beruházóé.Ergó tőle elperelhetik.Ti meg indíthattok pert a tulaj ellen.Hát tényleg elég zűrös.
2010. aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Röviden : elvehetik!

Ezen kívül ezer akadály jöhet még az utatokba. Jöhet a kivitelező, leszerelheti az abalkokat ajtókat, leverheti a csempét, elvégre nem tudjátok, hogy a beruházó valóban kifizette-e az utolsó fillérig a vállalkozókat. Ha nem tette szívás. Egy dolgot tehettek: imádkoztok.

Ha nincs használatba vételi engedély, nem lakhattok bent, megbírságolhatnak és kiköltöztethetnek.

Mikor tanulja már meg végre a magyar (én súlyos százezrek árán már megtanultam) hogy lakást csakis készen, lehetőleg használtan kell venni. Tiszte tulajdoni lappal. Engem teljesen kész lakással csaptak úgy be, hogy elfelejtették közölni az értékesítők, hogy pár ember pereli az ingatlant, így a banktól sem kaphatok ,se lízinget, se hitelt. A mai napig nem fizették vissza a 150 ezer forintomat.

2010. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!