Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel felvétel előtt...

Lakáshitel felvétel előtt állok,de nem tudom bele vágja e így, vagy gyűjtsek még hozzá. A kiszemelt lakás 15millio, megyeszékhely. Önerő:6millio, egyedülálló vagyok, semmilyen hitel tartozás nincs.Igazolható jövedelem 190e. Kaphatok ennyi hitelt?

Figyelt kérdés

2020. nov. 4. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Számoljunk. Neked kell 9 millió hitel, az a futam végén lesz kb. 20 millió. 190.000 bruttó jövedelem maximum fele terhelhető, az kb 60.000 /hó. Egy évben 720.000, vagyis kb 30 évre kapod meg. Döntsd el , megéri-e.
2020. nov. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

1-es, Te miről beszélsz?

20 évre, havi 60 ezer ft körüli törlesztővel sem megy 16 milliónál magasabbra a visszafizetendő összeg.


Kérdező, elég jók a kondícióid, (önerő) de én lehet, várnék még egy picit... kb fél- 1 évet.


Amúgy itt tudod megnézni, kb. hogy jönne ki.

[link]


Azt meg, hogy kaphatsz-e, mi itt nem tudjuk megmondani: a bankkalkulátorral nézd meg (amit belinkeltem) szerinted melyik a legjobb bank, aztán ott kérj előminősítést.

2020. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
2020-ban? NE!
2020. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ne, túl sok a hitel a jövedelem se túl magas a hitelhez.
2020. nov. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg mennyire érzed stabilnak a munkahelyedet? Illetve fontos az is, hogy albérletet fizetsz-e? 20 évre 55-60 ezres törlesztővel már felveheted. Elvileg megadják, de függ attól is, hogy milyen területen dolgozol, jelenleg a bankok is óvatosabbak.

#1: Nem tudom ez hogy jött ki, de még végig fix kamatperiódussal is 15 millió körül van a teljes visszafizetés, 20 évre. 10 éves kamatperiódussal még annyi se.

Kérdező, ha mindenképp fizetsz albérletet akkor már szerintem jobb ha inkább a sajátosban laksz, de ez csak az én véleményem. Viszont ne feledkezz meg az egyéb nagyobb költségekről sem, mint pl illeték és ügyvédi díj.

2020. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A megadott adatok alapján találhatsz olyan bankot, aki ad 9M Ft hitelt, de ami miatt annak ellenére lebeszélnélek, hogy hitelközvetítéssel foglalkozom az az, hogy 190E Ft nettóból szerintem egy önálló lakás fenntartása egedül akkor is megterhelő, ha nem kell részleteket fizetni. Más a helyzet, ha nem egyedül fogsz benne élni, vagyis megosztanád mással a terheket, vagy ha ez csak az igazolt jövedelmed, de van mellé még egyéb bevételed is.
2020. nov. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 6-ossal.

Mindezek mellett pedig nem 20 éves futamidőben gondolkoznék, ha muszáj, hanem 30-ban. Inkább kevesebbet kelljen fixen fizetni havonta. A két törlesztő közti különbséget félretudod tenni és elő tudod törleszteni évente nagyobb összegben. Így a tőkéd csökken, nem a kamatokra fizeted be azt a pénzt. Ez persze akkor hatékonyabb, ha reális esélyed van arra, hogy 15-20 év alatt végtörlessz. Ha ezt végig számolnám és pozitívan látnám a helyzetet, belemennék. Ha nem, nem.

2020. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6os és 7es jót szól. Amúgy szerintem ha nem vendéglátásban dolgozol, akkor megkapod.
2020. nov. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
190 nettó keleten jó pénz, gondolom errefelé akarsz lakást venni. Itt belevágnék annyiból. Pesten nem, mondjuk ott 15 ért egy lyukat kapsz, 30 nm2-t.
2020. dec. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!