Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért függesztették fel a...

Miért függesztették fel a bankkártyámat? Cybertámadás áldozata lettem?

Figyelt kérdés
Az éjszaka érkezett 2 sms-em több sikertelen vásárlásról. Valamilyen mountain view nevezetű cégnél több száz !DOLLÁRRÓL. Utánanéztünk, hogy ez elvileg egy kaliforniai fejvadász cég. Nem sokkal később érkezett egy másik sms, hogy felfüggesztették a kártyámat, hívjam a bankomat. Na most nekem nincs semmilyen tartozásom, nincs mínuszban a számlám. Viszont olvastam, hogy bizonyos app-okon keresztül könnyen hozzáférhetnek a kártyaadatainkhoz hekkerek, ilyen például a netflix is sajnos. Nekem van netflix előfizetésem. Soha nem történt még velem ilyesmi, valaki tudna érdemben hozzászólni, tanácsot adni?

#bankkártya #támadás #Cyber #hekker #Bankkártya adat lopás
2020. nov. 9. 02:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben már csak egyetlen tanácsot lehet adni. Hívd a telebankot vagy menj be a fiókba.


Hidd el, ennél jobbat senki nem tud jelenleg javasolni neked.

2020. nov. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
NCore-on regisztrációnak is van egy hamis, kamu oldala, másolata, ott is próbálnak adatokat megszerezni a beregisztrálásoddal.
2020. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Közben letiltottam én is a kártyám,biztos ami biztos alapon. Még éjjel felhívtam a bankot a 0-24-es ügyfélszolgálatukon és azt mondták, azért függesztették fel a bankszámlám mert észlelte a bank biztonsági szolgálata, hogy valószínűleg cybertámadás történt. Igényelhettem egy új kártyát, szerencsére a pénzem nem veszett el, mert vásárlási limitet meghaladta az összeg és az új kártyámra még jóvá is írnak egy kisebb összeget. Úgyhogy szerencsére megúsztam, de azért szeretnék amennyire lehet, utána járni, honnan szivárogtak ki az adataim.
2020. nov. 9. 15:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nem valoszinu, hogy a Netflixen at szereztek volna meg az adataidat, eselyes, hogy valami mas helyen adtad meg.
2020. nov. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az utánajárásod eredményessége igencsak kérdéses.

És nem szerencsére kéne bízni, hogy kártyalimitet meghaladó, vagy azon belüli összeget akarnak-e, tudnak-e jogtalanul a terhedre fizetni.

Hiába lesz új kártyád, ha online fizetésnél ismét megadod az adatait, azt megint megszerezhetik, és megint próbálkozhatnak helyetted fizetni maguknak; ha nem mohók, akár sikeresen is. Kihasználják, hogy csak az EU-n belül kell a kártyabirtokosnak jóváhagynia az online fizetést.


Online vásárláshoz virtuális-, vagy webkártyát kell használni; melyik bank hogyan nevezi. Kétezer forint körüli az éves kártyadíj, kibocsájtási díjat nem szoktak szedni, és nem egy helyen az első évben kártyadíjat sem kell fizetni.

Kétféle technikát alkalmaznak a bankok:

• ehhez a kártyához egy alszámla tartozik, a kártyával csak az alszámlán levő összegből lehet fizetni.

Netbank használattal az alszámlára díjmentesen lehet pénzt átvezetni a folyószámláról. Természetesen ezt akkor teszi a tulajdonos, és olyan összeggel, amikor és amennyit online vásárláskor, előfizetéskor stb. fizetni akar.

Egyébként nincs pénz az alszámlán.

• A másik technika: a virtuális kártya az eredeti folyószámlán levő pénzhez fér hozzá, de alaphelyzetben 1 Ft és napi 1 db fizetés limitállapotban van.

A tulajdonos netbank használattal díjmentesen emelheti a limitet, és ha kell, a fizetési darabszámot is. Természetesen ezt akkor teszi, és olyan összeggel, amikor és amennyit és amennyiszer adott időtartam alatt online vásárláskor, előfizetéskor stb. fizetni akar. Ha elhasználta a lehetőséget, akkor nem szükséges visszaállítani az 1 Ft-os limitet, automatikus időzár visszaállítja.

Megtarthatják, megszerezhetik a kártya adatait, nem tudnak a tulajdonos nevében fizetni; siker esetén az egyik technikánál napi 1 Ft-ot, amiről SMS értesítés alapján tudomást szerez a tulajdonos.

A netbanki átvezetés, illetve limitemelés biztonságos, mert ahhoz többfaktoros ellenőrzést használnak.

2020. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5. Válaszoló, köszönöm a válaszodat és a terjedelmes ismertetést. Nagyon hasznos ötleteket adtál! 😊 én ennyire nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal. Azóta egyébként nem vásárolok online csak utánvéttel de fontolóra veszem ezeket az opciókat, amiket leírtál.
2020. dec. 6. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!