Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan aki így eladna lakást?

Van olyan aki így eladna lakást?

Figyelt kérdés

Kérek mindenkit, hogy csak az válaszoljon aki érdemben tud segíteni.


Hitelre szeretnének venni a szüleim egy lakást. Sajnos a saját lakásuk elveszni látszik, egy lakás maffia ügy miatt. Nagyon csúnyán átverték őket...

A havi nyugdíjuk 260 ezer forint, plusz én is adok nekik havi 150 ezer forintot.

Nem palota kellene nekik, csupán egy olyan lakás vagy ház, ahol lakhatnának.

Részletre vennék meg, ahol a hitelező maga az eladó lenne. Természetesen ügyvéd előtt hivatalosan le papírozva minden. Nem feketén.

Nagyjából 5-6 millió forintos lakás bőven elég lenne. Kamatokkal számolva nagyjából 7, 7.5 millió forintot fizetnének vissza, havi 200 ezer forintal. Én, és párom kezességet vállalnánk, valamint azt, hogy esetleges elhalálozás esetén mi fizetjük tovább a törlesztőt.

Kb 3 éves futamidőre történne a részlet fizetés.


Létezik olyan, hogy így vehessünk lakást?



2020. nov. 22. 05:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megoldható, de kérdés hogy lesz e valaki aki bevállalja
2020. nov. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A lakás is mindaddig az eladó nevén maradna míg ki nincs fizete. Ezt le felejtettem.


Ami még eszembe jutott, az az albérlet.

2020. nov. 22. 06:20
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Az a baj ha a neven marad és megbízhatatlan akkor csinál tartozást elveszi a bank vagy a NAV. És emberekben nem bízunk meg. Kutyaban igen , emberben nem
2020. nov. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo: ez igy teljesen kizart! Vegyetek fel banki hitelt
2020. nov. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Most jöttök egy lakásmaffiás dologból és megint ilyen marhaságon töritek a fejeteket.... :D


5-6 milláért nem tudom milyen lakást kapni, de olyanba nem biztos, h lehet rendesen élni. Esetleg valami nyaraló jöhet szóba távol mindentől. Az viszont már nem való nyugdíjas embereknek.


ha ennyire le lettek nullázva, én önkormányzati bérlakásban gondolkodnék.

2020. nov. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Még ha az eladó bele is menne, te ne tedd. Albérlet. Ahol 5-6m egy lakás, ott egy albérlet sem több havi 40nél.
2020. nov. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel szaladnátok bele a következő pofonba. Banki hitel, rendes adásvétellel, amíg nincs önerő, addig pedig albérlet.
2020. nov. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát ha segíted őket jelenleg havi 150-nel, akkor egyszerűen fizess nekik egy albit aztán kész.
2020. nov. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igaz. Akkor marad az albérlet.

Havi 200 meg megy félre, aztán majd összegyűl. Köszi mindenkinek.

2020. nov. 22. 12:01
 10/13 anonim ***** válasza:
Normális ember ilyet biztos nem vállal be. Miért nem jó a banki hitel?
2020. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!