Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mik ezek a díjak az OTP-nél...

Mik ezek a díjak az OTP-nél (üzleti)?

Figyelt kérdés

A cégben havonta jönnek:

- Eseti átutalás díja OTP-n bel (feltételezem, hogy ez az OTP-n belül utalás díja)

- Tranzakció költsége (talán az egyéb utalás díja)

- Pénztári kp bef díja (mi ez? ha valaki nekünk pénztárban fizet be? azt is tőlünk vonják? (mi nem fizetünk be pénztárban))

- forgalmi különdíj (na ez totál ufó, mi ez?)

- számlavezetési díj (számla havidíja, nagyjából értem)


Ezt így összeadva simán elmegy 20-25 ezer Ft, nem is az összeg zavaró, hanem, hogy kb a jó istenen és az OTP-n kívül nagyjából senki sem tudja mi az a forgalmi különdíj?


Más bank is ilyen rohadt drága?



2020. nov. 28. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

"Pénztári kp bef díja (mi ez? ha valaki nekünk pénztárban fizet be? azt is tőlünk vonják?)


Igen. A BANKOK, összességében a vállalkozókról hét bőrt nyúznak le.

Lakossági számlánál, az OTP-nél, ha valaki befizet a számlára, nincs pénztári befizetési díj, de bizony, ha vállalkozói számlát vezetsz, akkor felszámolnak érte.


"- Eseti átutalás díja OTP-n bel (feltételezem, hogy ez az OTP-n belül utalás díja)"

Lakosságinál ugyanaz a helyzet: bankon belüli utalás általában ingyenes - tehát itt is a vállalkozói számlacsomag a "ludas".


Amúgy ha érdekel, inkább a banknál vagy a könyvelődnél érdeklődj ezekről, hogy hogyan tudnád csökkenteni ezeket a kiadásokat.


Én úgy csökkentettem, hogy - mivel nem volt kötelező - egyszerűen megszüntettem a vállalkozói számlámat, de ez nem minden esetben lehetséges, bizonyos vállalkozásoknál kötelező.

2020. nov. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pénzforgalomtól függ de ennél sokkal olcsóbb is van az biztos.
2020. nov. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ZOLTAN_1976 válasza:

CIB Partner számla közül valamelyik, forgalom függvényében. Költségei szerintem jónak mondhatók és amúgy sincs panaszom rájuk.


K&H után mentem hozzájuk. (Őket nem ajánlom. Családban vállalkozói számlát vittek már a Raiffeisentől is nemrég. Én nem ismerem, de elég csúnya infók jöttek.)


Magnet, Gránit meg ilyen nagyon kicsikhez szerintem ne menj.

Kapásból ennyit tudtam mondani.


Az OTP meg legendásan drága, de mégis sokan vannak ott, talán megszokásból. Mondjuk azt nem hittem volna, hogy ennyire drága.

2020. nov. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolso: az OTP nem csak drága, de elavult is. Üzleti kártya limit változás csak személyesen a számla vezető honos fiókban. Életem legnagyobb hibája volt ide jönni.
2020. nov. 28. 14:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Az még egy dolog.

De a vállalati OTP-nél mindent csak személyesen a SZÁMLAVEZETŐ FIÓKBAN!

Annó mi is megszívtuk, és egy olyan bankfiókban kötöttük a szerződést ami 8-15-ig van h-cs-ig.

Felháborító volt, hogy nem lehetett hozzájuk bejutni időben, nem volt egy dedikált kapcsolattartónk, az ügyfélszolgálattal kellett bohóckodni állandóan, akinél persze mindig az jött ki, hogy "személyesen".


Ezután mentünk át a Budapest Bankhoz, és azóta minden tökéletes: Bárhova mehetünk ügyet intézni, személyes kapcsolattartóm van, akire rácsörgök, és bármit megold nekem, és kb. fele annyi a költségünk velük.

Én meleg szívvel ajánlom őket.

2020. dec. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!