Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank fedezetnek elfogadja...

A bank fedezetnek elfogadja az ingatlant amit venni akarok a hitelből?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy üzlet helyiséget 6M ft-ért , de sajnos nincs jelenleg rá ennyim és arra amire nekem kell majd kiváló lenne, emiatt hitelt szeretnék felvenni rá. Mivel nem lakás ezért csak a személyi kölcsön jó (ugye?) és azt nekem nem adják csak, ha adok valami fedezetet. Ez lehetne ez az ingatlan?

Nettó 150.000.- keresek egyéb hitelem nincs és nem is volt, Magyarországi lakcímem van, 6 hónapos a munka viszonyom, BAR listán nem szereplek/szerepeltem.

Szerintetek így van esélyem a a 6M ft-os hitelre?


20L



2020. dec. 1. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A bank általában elfogadja a vásárolandó ingatlant fedezetnek, de csak ingatlan fedezetű hiteleknél.


Lakás hitelt valóban nem tudsz rá felvenni, de léteznek nem lakás célú ingatan hitelek.


Viszont 6 milliós ingatlanra nem fogsz 6 millió hitelt kapni.

2020. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért akarsz üzlethelyiséget venni? Ha vállalkozó vagy, vagy céged van, akkor miért lakossági hitelben gondolkodsz? Vállalkozói hitelből meg tudod vásárolni az ingatlant, de legalább 20%, de inkább 30% önerőre van szükséged. Több info kellene és akkor lehet ajánlani finanszirozási módot rá.
2020. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1. Mivel szabadfelhasználású hitelt szeretnék ott nekik semmi közük úgymond ahoz hogy mit veszek és mennyiért belőle. Emiatt szeretném az ingatlant fedezetnek használni.



2.Azért mert még nem vagyok vállalkozó jövő nyáron tervezem indítani addigra meglesz a hozzá szükséges vizsgám , viszont ezt az üzletet nem akarom veszni hagyni, mert nagyon jó helyen van, remek adottságokkal. Milyen információkra lenne szükség ? :)

2020. dec. 1. 21:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Szabad felhasználású hitel esetén általában az ingatlan értékének 70%-a finanszírozás felső határa, ráadásul alapvetően lakóingatlant fogadnak el a bankok és a hitelcél nem lehet a fedezet megvásárlása, szóval ez nem nagyon jöhet össze...

Drágább, de egy személyi kölcsönre inkább lenne lehetőség, viszont ott a maximális futamidő 7 év, így 100 eFt fölött lenne a törlesztőrészlet, amihez meg kevés lenne a jövedelem. Vagy adóstársra, vagy jelzáloghitelhez más fedezetre lesz szükség.

2020. dec. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az ingatlan hiteleknél szoktak hivatalosan 80, a valóságban inkább 70%-ot adni bankok


Egy ingatlan fedezetű szabadfelhasználásúnál inkább még kevesebbet.

2020. dec. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam nem az ingatlanon lenne hitel mivel arra nem lehet kapni mert üzlet. Hitelt vennék fel személyi kölcsönt szabad felhasználásút amiből az ingatlan szeretném megvenni, de NEM az ingatlanra kérném mivel nem lehet rá.

Viszont ekkora hitelnél amit írta valaki kell valami fedezet és arra lehet-e ezt az ingatlant használni vagy mindenképpen olyan kell ami már a nevükön van?

2020. dec. 2. 12:55
 7/12 A kérdező kommentje:
*nevünkön
2020. dec. 2. 12:56
 8/12 anonim ***** válasza:

DE lehet. Értsd már meg, hogy nem csak lakáscélú ingatlanhitel létezik.


Amúgy meg akkor mi a gond, bedobsz egy másik ingatlant, felveszed a kölcsönt, és megveszed ezt... mondjuk a lehető legdrágább módot választottad, de azt mondják, hogy a jó üzletember legalább 3x mindenét elveszíti élete során, te rögtön az egyik ilyennel kezded :D

2020. dec. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Viszont remélhetőleg van jövedelmed, mert ekkora összegben semmilyen hitelt (se ingatlan fedezetűt, se mást) nem fogsz tudni felvenni jövedelem nélkül
2020. dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Az én meglátásom az, hogy egyedül személyi kölcsön jöhet szóba, ingatlanfedezet nélkül. Miért? Lakáscélú hitelt nem tudsz rá felvenni, mert nem lakóingatlan és egyébként is kellene önerő hozzá, ami úgy látom nincs meg, vagy ami van azt inkább a berendezésre költenéd. Szabad felhasználású jelzálog hitelt meg azért nem tudsz felvenni, mert nem a tiéd az ingatlan! Gondolom a jelenlegi tulaj nem menne bele abba, hogy bejön zálogkötelezettnek az ügyletbe... Ráadásul, ha te 6 millióért veszed meg akkor az értékbecslő mennyit állapítana meg az ingatlanra? A forgalmi értéket ráadásul még a bank meg is korrekciózza, tehát tuti, hogy nem lenne meg a 100%-os fedezettséged.

Így tulajdonképpen csak egy fedezetlen személyi kölcsön lehetne a megoldás. 6.000.000,- Ft-ot a 150.000 Ft-os nettódra pedig nem fogsz kapni egyedül, ez véleményem szerint csak úgy működne ha találnál egy jó jövedelemmel rendelkező adóstársat, esetleg kettőt... Egyébként a személyi kölcsön alapvetően egy drága hitel, azért számolj utána, hogy fog ez neked megtérülni. Full kezdőként egy vállalkozást beinditani alapból nem könnyű, hát még mellette egy viszonylag dárga hitelt fizetni...

2020. dec. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!