Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség a folyószámla...

Mi a különbség a folyószámla a megtakarítási és a takarékszámla között?

Figyelt kérdés

Egy sima otps bankszámlával rendelkezem. Jó tudom hogy ezt nevezzük foyószámlának? Szeretném a pénzem bankban elhelyezni de nem tudom milyen formában lenne célszerű. Annyi a lényeg hogy ne otthon kelljen tartani hanem valami biztos helyen. Jó lenne ha hozzá is tudnék férni ha úgy adódik.


Az én olvasatomban a kérdésben leirt számlák mind egy formának tűnnek. A folyószámlán tartott pénzem is egyfajta megtakaritásom mert nem nyúlok hozzá csak ha nagyon kell. Félretett pénz van rajta. De igy nem kamatozik egyáltalán? A megtakaritásin, takarék számlán több a kamat? Ezt nem tudom hogy miben más az emlitett két számla a folyószámlától. Kérlek ebben segitsetek ebben kiigazodni.

előre is köszönöm.



2020. dec. 22. 14:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is hogy a pénz egy részét lekötném 1 vagy 2 évre. Ilyen esetben ki lehet venni a pénzt? vagy abszolút nem lehet hozzá nyulni még ugy se ha levonnak valamilyen költséget? Azért próbálok igy informálodni mert jó lenne már úgy menni a bankba hogy legyen valami fogalmam a pénzügyekhez. Illetve ezen vagyok hogy ezt fejlesszem. Anno középiskolában jó lett volna ilyesmi tantárgy aminek legalább haszna is lett volna..
2020. dec. 22. 14:19
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A folyószámla az a számla, amit használsz. Tudsz pénzt utalni, fogadni, csoportos beszedést intézni, hitelt törleszteni, stb.

Az OTP termékeit nem ismerem. A K&H megtakarítási számlája csak egy, a folyószámlához csatolt technikai számla. Az értelme az, hogy a megtakarításod elkülönítésre kerül, amit nem tudsz közvetlenül elkölteni, csak ha előtte átvezeted a folyószámládra.

Én a fizetésem nagyrészét mindig átutalom a megtakarításira és a maradékból gazdálkodom. Egyrészt tudatossá tesz, mert látom számszerűsítve a havi keretemet, másrészt ha illetéktelen kezébe kerülnének a kártya adataim sem lenne nagy baj, mert nem tartok sok pénzt a folyószámlámon.

Valami minimálisat kamatozik is, de ez annyira kevés, hogy ezért nincs értelme pénzt ott tartani. Ha nagyobb összeg összejön, akkor állampapírt veszek.

2020. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!