Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes hitelmoratóriummal...

Érdemes hitelmoratóriummal spórolni?

Figyelt kérdés

Van egy lakáshitelem, melynek összege 13,5 millió ft, ezt lassan három éve törlesztem, 25 éves futamidővel, az összege 62 ezer ft havonta. Mivel nem okozott gondot ennek a törlesztése eddig, ezért nem gondolkodtam a moratóriumon.


Most viszont szeretnék egy autót venni 2021-ben, és ez az összeg sokat segítene a spórolásban, csak tartok az esetleges hátulütőitől a későbbiekre való tekintettel. Elolvastam a hivatalos sallangot, de nem tudom, mi ebből a valós rizikó, ha mondjuk 6 hónapra igényelném a moratóriumot. Származhat belőle komoly hátrány egy pár hónappal megnövekedett futamidőn túl?



2020. dec. 25. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Egy van, amit az elejen mar mondtak a hozzaertok, de a kormany tagadta, de aztan kiderult, hogy megiscsak joggal tartottak az emberek tole.

Ha belepsz, jo esellyel ugrott a kesobbi hitelfelveteli lehetoseged, ugyanis bar hivatalosan a KHR-be ugye nem kerulsz be, de a belso nyilvantartasokba bekerulsz, mint megbizhatatlan ados, aki nem teljesitette a szerzodesben vallaltakat.


Ezen tul csak a megnovekedett futamido, illetve az idokozben megvaltozo kamatszint emelkedes okozta futamido-reszlet-emelkedes okozhat gondot.

2020. dec. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Az Első Válaszoló megírta azt, amit én is gondolok, így csak kérdeznék. Jól átgondoltad, hogy hitelből autót szeretnél venni? Az egyik legnagyobb butaság az esetek 99%-ában, és érdeklődnék, te miért szeretnéd. Köszönöm a válaszod.
2020. dec. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Van egy 25-éves hiteled és még mellé veszel egy másikat a nyakadba ? Bátor ember vagy te .
2020. dec. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem, a kamat ugye ketyeg, de ennyiért hitelt nem kapsz mint a lakáshitel kamata


Az már más kérdés hogy amikor nekem volt hitelem én nem autót vettem hanem visszafizettem és egy ronccsal jártam egy évtizedig. De ez már a te dolgod , mondjuk engem nem segített meg a kormány, mindent elrontottam

2020. dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem mondta, hogy hitelre akarja az autót venni. Azt mondta, ha havonta nem kellene a törlesztőt fizetni, a megmaradt pénz jól jönne a spórolásban
2020. dec. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, pont egy másik hitel elkerülése végett szeretném mindössze magamnak félretenni a moratórium által megspórolt havi összegeket, hogy néhány hónap múlva hitel nélkül vegyek egy használt autót. De ahogy olvasgatom néhány helyen, lehet, nem is vagyok rá jogosult már, mert nem vagyok álláskereső, sem apuka
2020. dec. 26. 14:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes ezen spórolni, hiszen hosszútávon rosszabbul jársz. Inkább várj még pár hónapot az autó vásárlással.
2020. dec. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. dec. 27. 13:48
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem támogatnám. A mi esetünk. Mi pont március 19 délután vettünk fel 800eft kölcsönt a számlavezető bankunktól. Rá 2 órával (közben számlára is érkezett a pénz) bejelentették a móratoriumot. Kaptam is egy sms-t a bankunktól, hogy móratorium alatt áll. Tehát még egy napos sem volt a hitelünk mikor évvégén rendezve lett. Átmenetileg vettük fel gépkocsi cserére. Addig ameddig a régi autó el nem kell. December 21-én (31 előtt) rendeztem és jött a meglepetés! Végig számoltak rá kamatot a gyakorlatilag 2 órás hitelre. Majdnem 50eft-ot. Pedig mikor a nyár vége felé elkelt a kicsi kocsink felhívtam a bankot (később azért személyesen is voltam bent az ősszel) ahol azt mondták csak a hitel módosítási dijat (végtörlesztés)kell fizetnem ami 1 ezrelék max 20eft. Megnyertem a majdnem kamatmentes hitelt a bank és kormányunk jóvoltából. Szóval mindenki gondolja át, ha tudja fizesse.

Mi is sporolás céljából döntöttünk így. Így egy picit jobb balatoni nyaralást vállaltunk. Utólag nem úgy volt ahogy hírdetve van/volt. Nekem csak 25400ft lett volna a törlesztő. Kibírtuk volna, de belementünk 3 gyerekes családként. Nem kell mindent elhinni. Akinek kamatperiodusos hitele van megnézheti majd az utolso 1-1.5 évét mekkorára ugrik/ugorhat majd. Szóval nem volt itt befékezve semmi. Kamatot ugyanúgy számol és ráadásul kitolt futamidőre is felszámolják majd. Mert az ugye másfélév hosszabbításal nem lesz arra kamatmentes.


Rápróbáltam keresni a tavasszal olvasott közleményre ahol írva volt a móratorium idejére tőke és kamat részletezőt nem dobhatnak a kölcsönvevőre márc19-dec31 között.

Én vagyok a hülye? Banknál is ez volt mondva tavaly.

2021. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Felreertettel valamit, a moratorium mar meghirdetve is ugy volt, hogy kamatozik az osszeg, de azt csak a hitel eredeti lejarta utan (vagy elotorleszteskor) kell kezdeni kifizetni.

Semmifele kamatelengedesrol nem volt szo, csak idoben kesobb kell kifizetni.

2021. jan. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!