Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákmunka. Hülyeségeket...

Diákmunka. Hülyeségeket csináltam? Megadtam az adataimat.

Figyelt kérdés
Na szóval volt egy hirdetés az egyik újságban, hogy egyszeri szórólaposztásra keresnek diákokat. Felhívtam a számot és mondták, hogy találkozzunk személyesen az egyik étteremben mivel nincs irodájuk. Tegnap találkoztunk. Kiderült, hogy ez egy olyan cég ami azzal foglalkozik, hogy beléptet embereket magánnyugdíjpénztárba. Engem is be akart léptetni és elkérte az adatokat, én meg megadtam neki mindent, mert azt mondta, hogy ez úgy is kötelező. Utána odaadta az 50 szórólapot és adott egy ezrest. Én még diák vagyok lehet valami bajom ebből? A TAJ számot nem írta föl, mert nem volt nálam, azt mondta, hogy majd este hív. A papírokat aláírtam. Eddig még nem hívott. Úgy is érvényes ez, hogy nem írta föl a TAJ számot? Annyira hülye voltam, hogy aláírtam de kellett a pénz és azt hittem többet fogok kapni.
2010. aug. 13. 09:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 20 éves vagyok és azt mondta, hogy akkor dőlne nekem a sok pénz ha beszerveznék embereket.
2010. aug. 13. 09:40
 2/9 anonim ***** válasza:
Eléggé...jól beetettek ember...
2010. aug. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Már ott elrontottad, hogy találkoztál egy olyan "cég" képviselőjével amelyiknek nincs irodája!
2010. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha bármelyik adat hiányzik vagy téves a magánnyugdíj átléptető papírról, akkor a nyugdíjpénztár vissza fogja küldeni neked, hogy egészítsd ki.

Sajnos szerintem átverés ez a munka. A magánnyudíj átlépésért kap az ember 5-10 ezer forintot attól függően, melyikhez léptet át, és kaptál érte egy ezrest, a szórólap már csak plusz haszon neki, hogy legyenek újabb kuncsaftok.

Iroda nélküli céggel nem állnék szóba máskor.

Ha hiányzik egy adat tehát, akkor valószínűleg nem lesz sikeres az átléptetés, de ha egyébként is átléptél volna, akkor ne bánd. Mellesleg kellett volna, hogy kapj különböző dokumentumokat arról, hogy megbíztad az adatok kezelésével, és milyen papírt íratott veled alá. Leegyszerűsítve így áll a helyzet.

Ha bármiben segíthetek, írj bátran.


Sikeres pénzügyeket kívánok!

2010. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én nem voltam magánnyugdíjpénztár tag. Ő be akart léptetni, mert azt mondta, hogy úgyis kötelező lesz ha dolgozok majd és nekem ezzel semmi dolgom nem lesz. A munkáltató fizet majd mindent. Generali papír volt nála. Arra írta az adatokat.

Semmilyen papírt nem adott nekem elvitelre.

A lényed annyi, hogy lehet ebből bármilyen módon valami hátrányom? Gondolok például anyagi jellegű dolgokra vagy adatokkal visszaélés. Személyi igazolvány számot, lakcímkártya számát meg az adóazonosítót felírta csak a TAJ számot nem tudta, mert nem volt nálam.

Köszönöm az értelmes választ kedves 3. válaszoló.

2010. aug. 13. 10:02
 6/9 anonim ***** válasza:
ING műveli ezt régóta. Engem is "beszerveztek". Bukni nem buksz semmit a belépéssel, ha nagyon akarsz át tudsz majd lépni. Mindenesetre a fickót keresd meg és verd össze minimálisan legalább. Lehet akkor nem fog több emberrel szórakozni.
2010. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mik voltak a körülmények? Lehet csalás bűntette is akár, amiért feljelentheted. De egy fogyasztóvédelmi ügy is lehet, és egy versenyjogi is, ha az adott cég megtévesztéssel szerez kuncsaftokat.


Ez utóbbi már abból a tényállásból lejön, hogy munkát hirdettek, de közben beléptettek a pénztárba. Ez átverés. A többi körülménytől függetlenül. Ha nekem fontos lenne az önbecsülésem, vagy én is megverném, vagy ügyvéddel konzultálva feljelenteném az illetőt a rendőrségen. (A kettő együtt sajnos nem megy. El kell dönteni. Az utóbbi a jogszerű és törvényes út, de ha erősebb vagy, az előbbi is járható.) :)

2010. aug. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meglehetősen etikátlan, és szakmailag igencsak kifogásolható módját választotta az általad megismert "cég képviselője" a nyugdíjpénztári beléptetésnek.


Leírom neked az ezzel kapcsolatos tudnivalókat, csak hogy tisztán láss és megnyugodhass.


Pályakezdő fiatalnak 15 napon belül kötelező belépni valamelyik magánnyugdíjpénztárba, azt viszont Te döntheted el, melyikbe. Ez neked plusz kiadással nem jár, annyi történik, hogy a munkáltatód a bruttó béred egy részét valamelyik magánpénztárba utalja és nem a TB-be. (Erről több oldalas tájékoztatók léteznek, illett volna kapnod is egyet)


Mivel Te még diák vagy, csak akkor lenne számodra kötelező pénztárt választani, ha rendszeres jövedelmet kapnál. Nyári, időszakos munka esetén eldöntheted, akarsz-e belépni, vagy sem, de ezt sok nyári munkára felvételt hirdető komolyabb cégnél sem tudják még a munkaügyisek se, így a biztonság kedvéért beléptetik a nyári munkát vállaló diákokat is, nincs ebből gond sehol.


A belépésből Neked semmiféle hátrányod nem származik, a járulékaidat a munkáltatóknak kell fizetnie a bruttó béredből, viszont ha egy magánnyugdíjpénztárnak már tagja lettél, akkor erről nyilatkoznod kell majd, akárhol munkába állsz a későbbiekben, mert így tudni fogják, melyik pénztárba kell utalniuk a pénzt a bruttó béredből.


Neked mindenképpen kapnod kellett volna egy példányt a beléptetési kérelemből, és egy PSZÁF tájékoztatót is. TAJ szám nélkül semelyik pénztár nem fog befogadni, erre is szükség van.


A belépés csak onnantól érvényes, ha a befogadó nyugdíjpénztár küld Neked erről egy visszaigazolást.


Azon nem érdemes izgulnod, hogy bajt csináltál, mert nem történt semmiféle baj veled.


Annyi történt, hogy egy gátlástalan, etikátlan ember próbál beléptetni téged valamelyik pénztárba a jutalék reményében. Minden nyugdíjpénztár fizet jutalékot tagtoborzásért azoknak, akik toborzásra jogosultságot szereztek. (Ehhez egyébként semmiféle irodára nincs szükség, csak egy szerződésre, ami alapján a pénztárak kifizetik a jutalékot.)


Itt csak annyi baj történt, hogy nem kaptál tisztességes tájékoztatást, részinformációkkal, etikátlan módszerekkel élt a "kedves kollégám", de ebből Neked sem anyagi, sem másmilyen károd nem származik, max én szégyellem magam helyette is.

2010. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:50"


Nagyon köszönöm a korrekt választ. Most már akkor megnyugodtam. Ha felhív akkor majd megmondom neki, hogy nem adom meg a TAJ számomat és felejtsen el.

2010. aug. 13. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!