Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunka gyakorlatnak számít?...

Diákmunka gyakorlatnak számít? Illetve beleszámít a szakmai tapasztalatba (önéletrajz)?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 20:38
 1/3 Advocatus Diaboli válasza:
Nem hinném, de attól függ. Hogy mondjak példát, nekem a szakmai gyakorlatomat egy ügyvédnél kell elvégeznem bojtárként, és hiába vagyok tesco-s árufeltöltő nem fog annak számítani:D DE tuti segíteni fog az álláskeresésnél, hogy mennyit melóztam diákkoromban.
2011. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 L.Nóra válasza:

Abban az esetben, ha legalább az előírt kötelező gyakorlati idő alatt a tanult szakmádnak megfelelő munkát végzel akkor elvileg beleszámít.

Néhány hetes, vagy alkalmi munkákat nem szoktak beleírni az önéletrajzba, de ha már több hónapig egy helyen dolgozol akkor azt érdemes beleírni. Még ha nem is közvetlenül kapcsolódik a tanulmányaidhoz, legalább lesz miről beszélgetni az állásinterjún.

2011. nov. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Munkától függ. Ha különféle alkalmi munkákat végeztél, akkor írd bele, hogy ettől eddig diákmunkák és zárójelben sorolj fel párat. Ez azért jó, mert látja a munkáltató, hogy nem most szabadultál az iskolapadból, nem idegen számodra a munka. Ha szakmai jellegű munkát végeztél, az pedig értelemszerűen szakmai tapasztalat :)
2011. nov. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!