Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mik a lakáshitel feltéteteli?

Mik a lakáshitel feltéteteli?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mi kell a lakáshitelhez és mit jelent pontosan a lakás hitel kifejezés. Mondjuk ha 19 millió forint lenne egy lakás Budán. Miért kell hitelt felvenni ha a teljes összeget is ki lehet valahogy kuporgatni? Mire jó a hitel?

2020. dec. 26. 16:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Feltételei* bocsii
2020. dec. 26. 16:39
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bank függő, hogy mit kérnek a hitel megadásához. Viszont vannak olyan dolgok, amelyek elkerülhetetlenek. Pl, önrész, fizetőképesség, 3-6 hónap munkáltatói igazolás, jelzálog fedezet, esetleg kezes bevonása.

A hitel nem ördögtől való kreálmány, ha gyorsan akarsz 1-ről a 2-re lépni, akkor elkerülhetetlen. 20 évig spórolhatsz egy saját lakásra, de közben fizetve az albérletet helyett jobban jársz, ha albérlet helyett a hitelt fizeted vissza és a végén a tied lesz.

2020. dec. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2.Ez valóban igaz.

meg az albérletben az is van hogy a tulaj bármikor úgy dönthet hogy neem adjaki tovább vagy mit tudom én a saját meg egyszer de biztosan az enyém lesz ha mindig fizetem.

2020. dec. 26. 16:45
 4/7 A kérdező kommentje:

és ezt a hitelt készpénzben kapod vagy pontosan mi is a hitel?

a maradék ami hiányzik a teljes összeghez?

2020. dec. 26. 16:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kapod meg kézpénzben, nem is látod körülbelül a bankok által nyújtott hitelt, egyből az eladóhoz kerül. Eről ajánlom, hogy vagy olvass utánuk könyvekben vagy youtube-n van fent rengeteg videó.

pl: https://www.youtube.com/watch?v=HaZF_dO7MZU

2020. dec. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mire jó a hitel?

A lakossági hitel mindig azt jelenti, hogy a vásárlást időben előrehozd. Akár lakásról van szó, akár telefonról.

20 év alatt összekuporgatod helyett megveszed ma és 20 évig törlesztgeted.



Miért akarod ma megvenni?

1) Mert nem akarsz a szüleiddel lakni 45 éves korodig.

2) Mert ha elég önerőd van, akkor már csak annyi hitel kell, aminek a törlesztője amit most is kifizetsz lakhatásra. Albérlet helyett inkább hitelbe fizetnéd ugyanazt az összeget, így egy ingatlan tulajdonosa leszel.


Miért jó ma megvenni?

Azért, mert az ingatlan árak emelkednek. 20 évig kuporgatsz, hogy meglegyen a pénz, csak közben 20 év alatt 50-100%-ot emelkedhet az ár. Amit én vettem 4 éve az ma 60%-al drágább.


Hogy működik?

Dióhéjban. Pl 20 millióért akarsz venni egy ingatlant és van 10 milliód, akkor megírjátok a szerződést, hogy 10 milliót kifizetsz az eladónak. És 10 milliót hitelből fizetsz.

Ezután odaadod a 10 milliót, az eladótól kapsz egy igazolást, hogy kifizetted. Bemész a bankba az adás vételivel meg az igazolással innentől kaphatod meg a hitelt. A bank az eladónak utalja a kiutalt hitelt, abból te egy fillért se látsz.

2020. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:

6: "20 év alatt összekuporgatod helyett megveszed ma és 20 évig törlesztgeted."


én inkább azt mondanám, hogy 25 évig törlesztgeted. Merthogy a hitel nincs ingyen. Ha 20 évvel hoznám előre a vásárlást, és utána 20 évig fizetnék, akkor ingyen lenne.

2020. dec. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!