Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek mekkora nettó...

Szerintetek mekkora nettó kereset mellett érdemes 10 millió forint lakáshitelt felvenni, egyedül?

Figyelt kérdés

Egy visszafogott, kisebb, nem újépítésű ház már kijön 18-20 millióból, ha minden igaz...

Pest megye szélein.


Milyen fizetés, mi az az összeg, ami mellett 10 millió hitelt “érdemes” felvenni, egyedül?


Nekem van 5 millió megtakarításom és 7 éve dolgozom (23 éves vagyok, 16 éves koromban kezdtem el diákmelóként a mostani melómat, csak már sokkal komplexebb amit csinálok, de ugyanaz a terület).


Nettó 380,000 ezer forintot keresek.


Nagyon kockázatosnak érzem, hogy ekkora hitelt vegyek fel... Nem is tudom, hogy adnának e.

A jövőben mondjuk, még valószínűleg tovább fog nőni a keresetem.

Már kettő “jobb” állást utasítottam vissza a nagy felelősség miatt, de ha elég érett leszek hozzá, akkor majd el fogok fogadni hasonlót.

Ezeknél 500,000 nettót ajánlottak.


Sajnos a pénzügyekhez és a hitelhez semmit nem értek.


Barátnőm nincs.


A szüleim pedig elviselhetetlenek és folyamatosan a lakhatással zsarolnak.

Ha valami olyat szeretnék csinálni amit Ők nem akarnak, vagy pont hogy Ők akarnak valamit Tőlem, rögtön jön ez a kártya.


Az albérlet nem igazán megoldható...

Az a baj, hogy van 2 macskám, meg 1 nagytestű kutyám.

Utóbbi nem is nagyon lenne el lakásban (pásztor jellegű).


De az olyan albérlet nagyon ritka ahova lehet állatot vinni és még drágább mint amúgy.

Nem nagyon lehet mellette érdemben félretenni, 380,000-ből, amilyen csiga-lassúsággal tudnék mellette csak félretenni, az eddigi megtakarításom kb. teljesen elinflálódna.


A szüleim meg nagyon nem alkalmasak állattartásra (sem).



2020. dec. 19. 21:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

A törlesztője 55ezer körül van, ami a 380ezres fizetésedhez mérve semmi. Vágj bele, gazdaságosabb mint az albérlet.

Arra figyelj, hogy legalább 10 évig legyen fix.

2020. dec. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
11%
Ja, csak ekkora hitelt... főleg lakáshitelként.. nem fog kapni adóstárs nélkül.
2020. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

"Ja, csak ekkora hitelt... főleg lakáshitelként.. nem fog kapni adóstárs nélkül."


Miért ne kapna?

2020. dec. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Hogyne kapna, nem is értem.
2020. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
13%
Az oszt igen bruttó 600 ezres fizetés 23 évesen, és már 16 éves korod óta ott. LOL
2020. dec. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
A hitel nem sok, en ket dologra figyelnek: 1) biztosan ott akarsz hazat venni ahol? Mi van ha az uj jobban fizeto allas mellett dontesz? Nem lesz messze bejarni? Mi van, ha mashol talalsz baratot/baratnot? A haz kicsit roghoz kot. 2) Maradjon par millio megtakaritasod vesz esetre.
2020. dec. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

10 millió nem egy túl magas hitel, ekkora fizetés mellett ennyi idősen simán megkapod. Ha albérletben laknál akkor azt mondanám, hogy mindenképp megéri. Így, hogy a szüleidnél nem érzed olyan jól magad, szerintem szintén megéri.

Itt nem is az összeggel van vagy lehet a gond, hanem inkább azt kell eldönteni, hogy biztosan tudod-e, hogy hol szeretnél élni, akár hosszabb távon is. Habár ha idővel változna az igényed, vagy nem jönne be az új hely, akkor sincs vége a világnak, bármikor dönthetsz úgy, hogy eladod vagy kiadod és inkább máshol veszel. Persze ez is némi nyűggel jár, de azért nem egy vállalhatatlan dolog.

2020. dec. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem olyan sok pénz az.
2020. dec. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Valóban nem sok, nekem is mindenhol "kis" jelzővel illették a 12M hitelemet.. Ma már az emberek 40-50milliokkal dobaloznak:)
2020. dec. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Én meg 5 millán is agyalok, mert magától a hitel szótól is feláll a hátamon a szőr. Inkább körbe tartozok a családnak 2-3 évig, mint a banknak. De tudom, hogy ez paranoia, viszont emlékszem 2008-ra.
2020. dec. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!