Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora az a számlavezetési...

Mekkora az a számlavezetési tartozás amikortól már tényleg baj van?

Figyelt kérdés

Megalapítottam 2 éve egy saját folyószámlát mivel elmentem dolgozni. Azonban a munka végén kapott összeget egy családi probléma miatt teljes mértékben le kellett vennem a kártyáról. Én meg utána gondtalanul éltem az életemet nem is gondolva arra, hogy a számlavezetés pénzbe kerül. Ma szembesültem ezzel mikor észrevettem a kapott számlakivonatban, hogy -5800 forint körül járok.


Viszont ezzel megint az a problémám, hogy nem tudom téríteni mert nincs pénzem, családnak el se merem mondani mert fixen kiakadnának, hogy mekkora felelőtlen gyökér vagyok. Leghamarabb nyáron tudnám feltölteni amikor újra munkába állok mivel idén még gimis vagyok.

Szerintetek kihúzható addig vagy már bírósági ügy lesz a felhalmozódott tartozások miatt?

Tiszántúli takarékról van szó egyébként.



2021. jan. 4. 02:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kamatosan kamatozik a tartozásod. A bejövő pénzedből azonnal leveszik a tartozásodat.

Előbb utóbb felszólítást kapsz, aztán megszüntetik a számládat, csomagban, más tartozókkal együtt eladják a követeléskezelőnek, az ráteszi a maga százalékait és munkadíját. Aztán az is szépen kúszik felfelé kamatos kamatostul.


Néhány évvel ezelőtt kaptam egy követelés kezelőtől 2800.-Ft-os végrehajtást, mert a kifizetett villanyszámlámon 2.-Ft!!! Kettő forint hiányt mutatott a rendszer. A cég csomagban adta el a követeléskezelőnek, aki értesített az adósságomról, ami már az ő költségeiket is tartalmazta.

Lealkudtam 1.500.-Ft-ra, hivatkozva arra, hogy nem küldtek előzetes felszólítást, se az Elmű, sem ők. A pert nem érte volna meg.


Azonnal fizesd ki.

2021. jan. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

" családnak el se merem mondani mert fixen kiakadnának, hogy mekkora felelőtlen gyökér vagyok."


És igazuk is van. Nyárra ebből már akár tízezrek is lehetnek.

Azonnal fizesd ki.

2021. jan. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd ki és szüntesd meg a számládat, ha jót akarsz.
2021. jan. 4. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a szüleidet, hogy fizessék ki. 6000 Ft csak nem veri földhöz a családi büdzsét. Nagyobb felelőtlenség lenne, ha nem szólnál. Amúgy tanév közben is lehet diákmunkázni, ezt az összeget 1 nap alatt megkeresed.
2021. jan. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Elég kemény család lehet, ha 6ezer forinton is tudnak vergődni. Tudom, van olyan élethelyzet, amelyben még 6ezer forint is egy egész szép összegnek számít, de mégiscsak rossz belegondolni, hogy a szülők emiatt kiakadnak rád.
2021. jan. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a 6000 ft-on akad ki a család hanem a nem teljesen felelős hozzáállás miatt.


De hát nálad jóval idősebbek is eléggé el vannak sokszor tévedve a banki dolgokban.


Egyébként az már nem Tiszántúli Takarék, hanem Takarékbank Zrt.

Csak azért mondom, hogy ha keresed vagy be akarsz menni egy fiókba így keresd.


Elmúltál már 18 éves? Mert ha igen akkor nem vagy köteles elmondani.


A számlavezetési díj mennyi havonta?

Akkora összeggel x hónapok száma fog gyarapodni a tartozás illetve valamennyi késedelmi kamattal de az ilyen kis összeg esetén nagyon kicsi.


A rosszabb ha a bank felmondja a bankszámládat és eladja követeléskezelőnek vagy ő maga viszi jogi útra. Persze az sem pár nap alatt történik meg.

Felmondani most már bármikor jogosult de általában még utána hónapokig csak vár és nem adja el illetve nem kezdi el ő maga sem a követeléskezelést.


Ha csak minimális összeget is befizetnél akkor azzal a banknak azt jeleznéd, hogy szándékodban áll fizetni, elismered a tartozást és akkor nagyon valószínű, hogy nem mondja fel a számlát, hanem jóval több ideig vár.


Ha azt látja, hogy nem reagálsz és nem is fizetsz be egy fillért sem, akkor a hozzáállásod alapján könnyebben dönt úgy, hogy jogi útra viszi vagy eladja a tartozást, mert más lehetőség nincs, hogy a pénzhez jusson.



Bankkártyád van?

Mert ha igen, akkor menj be és azt szüntesd meg, a kártyát add vissza.

A kártya éves díját előre terhelik be és ilyenkor az éves díj időarányos része visszajár. Ennyivel is csökken a tartozás.

Ha nem díjmentes a bankkártya a te számládhoz, akkor ezzel a lépéssel is tudod 1-2 ezer forinttal csökkenteni a tartozásodat.

2021. jan. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem azért, de szerintem amikor elkészült a számla nem biztos hogy betöltötte a 18at,ahhoz kell a szülő is. Ha 0 bevétele van a gyereknek, akkor utaljon neki ő számlavezetési díjra, mert arról el szoktak feledkezni.

Amúgy be kell menni kifizeted, aztán megnézitek esetleg milyen számla lenne jó, mert ha megint dolgozol megint kelleni fog.

2021. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!