Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Törlesztési moratórium ellenér...

Törlesztési moratórium ellenére MOKK-os levél. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A hitelemet 2018-ban vettem fel, 2019 decemberétől ment döcögősen a fizetése, de akkor még -ha késve is- fizettem.


Idén januártól megszívtam egy munkahellyel, váltani akartam, de a Covid miatt nem mertem a biztos szarból pattogni egy bizonytalan, de jobbnak tűnő helyre.


Lényegében januártól nem tudtam fizetni.

Ma kaptam egy MOKK-os levelet, melyben egy összegben követelik tőlem a fennmaradó 2.000.000 forintot.


Nyilván van fizetési szándékom, fizetni is szeretném, de ilyenkor mi a teendő?


A közjegyzőnél kell részletfizetést kérnem? Vagy a banknál? Sosem volt még elmaradásom, nem tudom mi a következő lépés, a közjegyző meg nem volt bőbeszédű, nem sokat segített.


Ha megkaptam a levelet a moratórium ellenére, akkor gondolom nem kapok haladékot, nem érint a moratórium.


2021. jan. 4. 18:46
 1/1 nagy_laszlo91 válasza:

Szia!

A moratórium 2020. tavaszától tart, az előtte felhalmozott hátralékot követelheti a bank, arra nem vonatkozik a moratórium. Érdemes a Közjegyzőnél kezdeni, viszont a bankkal is megéri leülni átbeszélni a lehetőségeket.

2021. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!