Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Árverezés alatt álló ingatlant...

Árverezés alatt álló ingatlant olcsóbban megvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdésem az lenne hogy van olyan hogy minimum ár alatt is meg lehet vásárolni az ingatlant?

A történet az lenne hogy kinéztem egy házat itt a közelben, gondoltam elmegyek mert veszíteni valóm nincs. Felhivtam azt az személyt akihez tartozik az árverés és mondta hogy nyugodtan oda lehet menni megnézni a házat és ha otthon vannak a benne lakók és beengednek akkor úgy is meg lehet nézni.

Szóval odaértem és a házat 1 óra alatt találtam meg pár kisebbség segítségével.. Akkora dzsungel van ott konkrétan hogy ez a nagy ház ki sem látszik, a szigetelés, az ablakok, ajtók, vezetékek meg amit eltudtok képzelni minden le van rombolva és el van lopva.. Egy szóval nagyon nagyon le van gyalázva ez a ház pedig az ügyvéd szerint laknak benne

Hogyan van ez? Minimum árból engedhetnek? Mert alapnak jó a ház. Kb. 20 éves ház.



2021. jan. 7. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már a segítőkész kisebbség miatt se költenék rá egy fityinget sem.
2021. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát ebben is van valami kedves első hozzászóló..

Nem hiába tudták hogy hol van a ház.

Komolyan nekem rosszul esett ahogyan szétlopták azt a házat.. Egy olyan ház amiről más csak álmodhat.. (nem vicc)

2021. jan. 7. 13:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez állandó jelenség dél-hevesben is....

Kihal egy öreg, heteken-hónapokon belül lebontják-széthordják a házát a tudjukkik... :(

2021. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira érdekel csinálj fényképet küld el az végrehajtónak és kérdezd meg most mennyi az annyi ?

Tedd,hozzá a ház állaga napról-napra romlik.

2021. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért arra is gondolj, hogy hogyan lakoltatod majd ki a lakókat?

Mert hogy maguktól nem fognak elmenni, az hótziher.

2021. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5.válaszoló..

De nem lakik benne senki sem

2021. jan. 7. 15:16
 7/11 anonim ***** válasza:
uh, bocs, ezt benéztem.
2021. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Semmi gond.. Pont ez (is) fura.

Az árverező azt mondta hogy ha oda megyünk és otthon van valaki akkor megmutatja.de ebben min. 10éve nem lakik senki

2021. jan. 7. 15:24
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ingatlant árverésen értékesítenek, és nem lakottan írták ki az árverést, hanem beköltözhetően, akkor a végrehajtó köteles azt kiürítve az árverési vevőnek birtokba adni. Ha a benne lakók nem költöznek ki, akkor a végrehajtó a rendőri szervekkel karöltve költözteti ki őket. Ha Te beköltözhetően vetted meg, akkor ez az eljárás.


Az árverésre bocsátott ingatlan becsértékét nem hasraütésszerűen határozzák meg. Előtte beszereznek egy adó- és értékbizonyítványt hozzá, ami alapján megállapítják az éppen aktuális értékét. Jó esetben meg is tekintik előtte az árverésre bocsátott ingatlant.

A becsértéket közlik mindenkivel, aki érintett az ingatlanban. Nekik van joguk vitatni azt. Ha ők nem vitatják, akkor az elfogadottnak tekintendő még akkor is, ha egy potenciális vevő más összegre értékelné.

2021. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

És ha ezt az ingatlant 10éve nézték meg?

Mert akkor igen, gyönyörű szép ház volt, még redőny is volt az ablakokon.. Most meg nem hogy redőny még ablak sincs.. Barbár állatok voltak az biztos mert még a szigetelést is leszedték a házból.

Ilyenkor nincs az hogy pl. mégegyszer felbecslik az ingatlant?

2021. jan. 7. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!