Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Árverésen vásárolt ingatlanra...

Árverésen vásárolt ingatlanra hitelt tudunk-e felvenni?

Figyelt kérdés

Árverésen szeretnénk megvásárolni egy raiffaisen bank által árverezett ingatlant. Valamennyi hitelt is szeretnénk az ingatlanra felvenni. Van erre lehetőség? Milyen feltételek vannak?

Annyit még érdemes tudni, hogy megnéztem a tulajdoni lapot és abban más tartozás is szerepel. (NAV, közmű, egy vállalkozó stb.)



2016. febr. 19. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem a kérdésedet. Az árverésre van pénzetek,azaz ingatlan megvásárlására?


Pl. ha 2 millióról indul és felmegy 5 millióig, akkor meg tudjátok venni? És utána szeretnétek hitelt felvenni rá?

Mert még meg nem vásárolt ingatlanra, ami lehet, nem is lesz a Tiétek, tuti nem fognak adni hitelt.

Meg aztán a jövedelmedről /jövedelmetekről sem írtál egy szót sem - ez is befolyásolja, kapnátok-e hitelt és mennyit?

A többi tartozással mi lesz, ami az ingatlanon van, ki fogja kifizetni?

2016. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Hát első blikkre osztottam 1-es véleményét, de jobban belegondolva, a banknak igencsak jó üzlet lenne, ha nála felvett hitelre tudná eladni az ingatlant. Úgyhogy szerintem egy próbát megér. Menj be, és kérdezd meg.
2016. febr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Árverésen általában le kell tenni előre 10 %-ot, ha megnyerted, akkor max 2 héten belül kifizetni a fennmaradó részt.

Szerintem ez kp-s ügylet.

2016. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Miquel, de ez nem olyan, hogy bemegy a hitelkérő és azt mondja, hogy x házat szeretném megvenni, hanem ott van a NAV, a vállalkozó, a közmű, mind a pénzéhez akar jutni, s egyáltalán nem biztos, hogy a kérdezőé lesz a z ingatlan, (azt hiszem, a vállalkozónak talán elővásárlási joga is van?), s még az is lehet, hogy a végső vételár nem fogja fedezni az ingatlanon lévő tartozásokat.
2016. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

3-as, ez így van, csak még nem derült ki, hogy arra van-e pénzük vagy arra sincs?


Lehet, csak felújításra akarnának hitelt felvenni, ezért faggattam az első válaszomban.

2016. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, és valaki elmondhatná a lehúzók közül, hogy mit gondolok rosszul, miért lett a 4-es válaszom 0?

Tanulni, okulni szeretnék, nem a 0 miatt "hisztizek" :D

Azt gondolom rosszul, hogy a bank nem csak x ingatlan megvásárlására ad hitelt, hanem előre "megszavazza" a hitelt, azaz bármilyen házat akar venni a kérdező, mindenképpen megkapja a hitelt, ha megfelel a feltételeknek? De akkor mi a biztosíték a hitel visszafizetésére? Mert az, hogy valakinek van éppen egy munkahelye, az - szerintem - nem biztosíték a banknak, arra nem ad mondjuk 5 milliót. De lehet, rosszul gondolom...


Amúgy a kérdező meg eltűnt - úgyhogy az sem biztos, hogy egyáltalán kaphatna hitelt, nem tudjuk a jövedelmi viszonyait sem, illetve azt sem, mire akarja felvenni a hitelt? Vásárlásra, felújításra?

2016. febr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Most megérdeklődtem az okosoknál! Na ná, hogy lehet hitelt felvenni. Szóval! 12,6 milla a ház legelső ára! Nyilván már tudjuk, hogy senki nem venné meg rajtunk kívül, tehát az azt jelenti 12,6 millió amennyiért megvehetjük. 11milliónk van kézben a többi lenne a hitel!

Első! Az a licitálás úgy megy, hogy elképzelem a fejecskémben, hogy meddig vagyok képes elmenni árban és annyi hitelt veszek fel. Kijön a banktól a becslő és ha esetleg nem én nyerem meg az ingatlant akkor buktam a 6000ft regisztrációs díjat és a 40-50 ezres értékbecslő díjat.

2016. febr. 20. 13:00
 8/13 A kérdező kommentje:
Jövedelem pedig most mindegy is, mert nem az volt a kérdésem, hogy hitelképes vagyok e?!! 😉 Egyébként van annyi jövedelem és megtakarításunk, hogy azok vagyunk! 😉
2016. febr. 20. 13:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Első, 4.-ik vagyok.


A kérdés egy része így hangzik:...hitelt tudunk-e felvenni? Márpedig a hitelfelvétel egyik feltétele a hitelképesség - tehát azért azt nem lehet mondani, hogy tök lükeséget írtam. Természetesen, ha 11 milliótok van kézben, akkor nyilván kevésbé érdekes a jövedelmetek, mert már nem sok kell hozzá, nagy az önerő.


"Nyilván már tudjuk, hogy senki nem venné meg rajtunk kívül,..."

Azért egy NYILVÁNOS árverésen, ahol bárki licitálhat, ebben nem lennék olyan biztos,de hát Te tudod...

jó, oké, a többit megértettem :-)

2016. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

egyébként milyen árverés?

Netes, vagy személyes, esetleg borítékban adtok árajánlatot?

2016. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!