Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Önkéntes nyugdíjpénztár...

Önkéntes nyugdíjpénztár megszüntetése?

Figyelt kérdés
Az MKB önkéntes nyugdíjpénztár tagja vagyok 2 éve, van rá mód hogy ezt megszüntessem? Van ugyebár egy minimális összeg havonta amit kötelezően kell fizetni, de én ezt nem akarom. Felmerül a kérdés, hogy akkor minek csináltam ilyen nyugdíjpénztárt... ebbe ne menjünk bele hosszú szotri de nem magamtól csináltam(szülői beleszólások). Értem én, hogy jó dolog meg minden de nekem nincs szükségem erre. Telefonáltam a bankba de ugye sok az ügyfé és nem sikerül őket elérnem, e-mailozgatni meg nem akarok...

#önkéntes #bank #MKB #ÖNYP #Nyugdíjpénztárt
2021. jan. 8. 10:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Vissza kaphatom azt az összeget amit eddig befizettem? Vagy ha nem is kapom vissza egyáltalán meg lehet szüntetni ezt az egészet? Nem akarok se bankot váltani se portfóliót váltani nem is értek ezekhez csak egyszerűen ki akarok lépni ebből az egészből.
2021. jan. 8. 11:15
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fizeted a minimális tagdíjat, akkor elkezdik levonni a már bentlévő pénzedből.


Természetesen van lehetőség megszűntetni, és a bent lévő összeget is visszakapod, viszont előbb az állami támogatást és az adót levonják belőle, valamint általában van egy pár ezer forintos költsége is.



Bemész a pénztárhoz és elintézed, sima ügy, csak arra számíts, hogy elég költséges a fentiek miatt, de ha csak megszabadulni akarsz tőle mindegy mennyi jön belőle vissza, akkor gond nélkül megteheted.

2021. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. jan. 8. 19:05
 4/4 A kérdező kommentje:
És mi van akkor ha addig vonják az egyenlegem még 0 lesz?
2021. jan. 8. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!