Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan bank amelyik ad...

Van olyan bank amelyik ad lakáshitelt 20% önerő mellett manapság? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Budapesten szeretnék lakást venni, de tényleg csak 20% önerőm van.


Azt tudom, hogy a tv. szerint akár 80%-ig is finanszírozhatják a bankok az adásvételt, de itt is, illetve a neten is azt olvastam, hogy a legtöbb bank már csak 70%-ig finanszíroz. (Kevésbé frekventált településen pedig akár csak 50%-ig, 40%-ig, de jelen esetben fővárosról beszélünk.)


Ezért kérdem, hogy van-e még olyan bank Magyarországon, amelyik akár 80%-nyi hitelt is ad?


2021. jan. 10. 17:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is éppen benne vagyok, és 20% működik, tehát nem kell hinned névtelen arcoknak.
2021. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Működik a 20%, a kérdés, hogy mivel kívánod növelni a bevételeidet már rövid távon, mert a havi jövedelem 40%-át törlesztőre költeni fájdalmas lesz egy idő után.
2021. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
én is egyetértek a 12-vel, de nem fájdalmasabb, mint 60%-ot albérletre :D
2021. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Amúgy én hitelpárti vagyok, de nekem is soknak tűnik kicsit ez a törlesztő a fizetésedhez. Nekem ennél nagyobb fizetésre is csak 60 a törlesztőm, mert nem mertem többet, így kintebb költöztem.
2021. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. Természetesen magam is utána járnék a bankoknál a pontos feltételeknek, csak szerettem volna előzetesen tájékozódni, hogy mire számíthatok. Leghamarabb április, májusban indítanám a folyamatot. A COVID miatt is szeretnék kicsit kivárni.


Igazság szerint márciustól kinéz egy kis fizetésemelés, bár ennek a pontos mértéke nem ismert. Másrészt pedig eddig 75 ezer plusz rezsit fizettem a szobáért amit bérlek és 150 ezret tettem félre lakásra. A 2 összeg együtt 225 ezer, 100 ezerrel több, mint ami a havi törlesztő lenne.

2021. jan. 10. 23:13
 16/16 anonim ***** válasza:

Nos. A 20% maradt megfelelő jövedelem mellett, de az értékbecslő betud kavarni, így nem érdemes a minimummal nekiindulni. A tényleges hitelbírálathoz már adás-vételi szerződést kell vinni. Ebben már megállapodtatok az eladóval, aláírtad a fizetési menetrendet, a foglaló mértékét. Mire bírálatra kerül a hitelkérelem, már ki is fizetted a foglalót többnyire. Ha elhasalsz a hitelbírálaton az értékbecslés miatt (vagyis az a 80% nem annyi lesz, amennyit vártál), akkor bukod a foglalót és mehetsz a dolgodra a megtakarításod nélkül. Ezért (is) szoktuk itt sokan azt mondani, hogy 30-40-50% alatt nem szabad belevágni. Persze akkor még mindig dönthetsz úgy, hogy 20% önerőre kérsz hitelt, de így legalább kitudod egészíteni az értékbecslés különbségét, ha úgy van.


Másrészt, ha piacképes végzettséggel rendelkezel, én elgondolkoznék azon, hogy 30 éves futamidővel veszem fel a hitelt, 10 évre fixálva. Kisebb a törlesztőrészlet, többet tudok megtakarítani, gyakrabban tudok előtörleszteni, fogy a tőketartozásom, csökken a hitelkamatom. Ennek hasra nagyjából akkor van értelme, ha reálisnak tartod, hogy 10-15 éven belül akár végtörleszteni is tudsz.

Ha a beüt a krach, akkor pedig maximum nem tudsz olyan mértékben előtörleszteni adott évben, adott idővel tovább fizeted a hiteled, de nem viszik a lakásodat...

2021. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!