Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lenne értelme elvégezni az...

Lenne értelme elvégezni az ellátási-lánc menedzsment mesterszakot Gyes mellett, úgy hogy nem tudnék mellette szakmai tapasztalatot szerezni?

Figyelt kérdés
Baba mellett képezném magam, viszont kétségeim vannak azt illetően, hogy találnék-e utána munkát szakmai tapasztalat híján. Gondoljátok, hogy szakmai tapasztalat nélkül ellátási-lánc menedzsment mesterszakkal is el tudnék helyezkedni majd? Nem szeretném elvégezni a mesterszakot hiába.

2019. dec. 28. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvégezni megéri, de nem a tapasztalat hiánya, hanem a gyermek miatt nem fogsz tudni állást találni.
2019. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem lesz könnyű.
2019. dec. 28. 12:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Én elvégeztem (igaz nincs gyerekem és ebben dolgozom). Ha van affinitásod hozzá és valóban a logisztikában akarsz dolgozni és beszélsz nyelvet, akkor megéri, egyéb esetben felesleges.
2019. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-mas és szereztél közben tapasztalatot vagy úgy indultál neki, mint ahogy én indulnék, hogy nem tudnék tapasztalatot szerezni a mester alatt? Amúgy a nyelvekkel nincs probléma. Anyanyelvemen kívül 3 nyelvet beszélek felsőfokon.
2019. dec. 28. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
A mesterhez kell szakmai gyakorlat, vagyis el fognak küldeni céghez 3 hétre gyakorlatra vagy lehet, Neked kell keresni. Ha nincs gyakorlati helyed vagyis kell, hogy dolgozz mindenképpen, akkor addig nincs diploma. Tehát, amennyiben találsz 3 hétre, akkor már legalább annyi tapasztalatod lesz, legalább annál a cégnél és hátha. Főleg, miután írtad, hogy van 3 felsőfokod, nem tudom elképzelni, hogy diploma nélkül ne tudnál érvényesülni. Mármint tanulj, ha van energiád, pénzted a tanulmányokra, mert csak jó dolog jöhet ki belőle, de a nyelvismereteddel sok helyre fel tudnád "vetetni" magad. Kapcsolattartó, tolmács - ha nem is hivatásszerűen, egyszerűen a külföldi céggel való mindennemű intézés.
2019. dec. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm a válaszod. Tulajdonképp ilyen külföldi céggel való intézős pozíciók is tetszenek...csak nem tudom, hogy vannak ezek a pozíciók feltüntetve az interneten? Netán valamilyen kapcsolattartó? Vagy milyen pozíciókat lenne érdemes a keresőbe beírni?
2019. dec. 28. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:

5. vok, a professionba beírtam, hogy angol-spanyol-német felsőfok, ha nem ezeket a nyelveket ismered, akkor majd javítsd ki, főiskola, országosan több mint, 3000 találatot ír ki. Persze van köztük olyan, ami nem releváns, ékszerbolti eladó, nincs vele semmi baj, de oda elég az angol középfok és azokat is, ami nem a lakóhelyedhez közeli, de még így is marad vmennyi. Azt is olvashatod, hogy milyen néven vannak fent, elég sokféle. Próbálgasd az álláskereső oldalakon - cvonline, jobline - úgy, hogy csak a nyelvet és a települést választod és akkor már jobban el tudsz igazodni, hogy érdemes-e vagy sem? Miért pont ellátási-lánc... stb-re gondoltál? Hány féléves? Lehet, félúton megunnád, ezt Te tudod. Esetleg külker? Vagy ahhoz kell BSc kereskedelmi? Vagy felvennének bmilyen BSc-vel? Fogalmam sincs.

Ha végül mégsem kezdesz bele egy szakba, akkor a három nyelvből kellene, mármint legalább az egyikből vmilyen szaknyelv, de ehhez megint kellene vmilyen szakirány. Vagy tudod mit? Levelezés. A felsőfok tematikájával nem vok tisztában, van ott levélírás? Ha van, akkor komolyabb, mint középfokon, de mégsem olyan, mint a valós életben. Vannak könyvek, amelyek az üzleti levelezésről szólnak, esetleg kezdj bele egy olyanba és be tudod írni a motivációs levélbe, hogy ebben és ebben fejlődtél.


Csak tippelek, ötletelek, lelkesen tanulok németül, angolul is, vmikor majd csak eljutok arra a szintre, amit szeretnék. :)) Ezért írtam a levelezést, biztosan az sem könnyű, de Neked 3 felsőfokod van, tanultál rá rengeteget, tartsd naprakészen, pl. levelezéssel. Amennyiben sikerül ilyen munkát elcsípned, máris lesz gyakorlatod, bár lehet, hogy 40 évesen - most csak tippelek - lehet, már nem kezdenél bele egy levelezőbe. De akkor is lesz gyakorlatod, tudsz másfelé menni, stb. stb.

2019. dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!