Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz, hogy ha (pl. félmillió...

Igaz, hogy ha (pl. félmillió forintot) állampapírba fektetek, akkor a "nyereséget" elviszi az infláció, tehát reálértéken az évek, évtizedek múlva gyakorlatilag nem jut az ember előrébb?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 11:19
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Amúgy csak hasra ütöttem, a mai lakásárak mellett 5 millió is smafu, bár vidéki vagyok.
2021. jan. 11. 14:15
 22/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy szűrtem le, hogy fontosabb lehet most egy-két megfelelő használati eszköz (közlekedésre, kapcsolattartásra egy ilyen összeg kábé elmegy - és ezekre mondjuk most van inkább szükségem, nem 5 év múlva lesz), mint kézhez kapni 15 év múlva egymilliót, amivel aztán nem nagyon tudok majd mit kezdeni. Vehetek belőle egy ülőgarnitúrát meg egy hűtőszekrényt (az is valami, igaz).
2021. jan. 11. 14:20
 23/33 anonim ***** válasza:
84%

19 vagyok. Mivel tanulsz, ezért gondolom valamit tanulsz... Nagyjából arra voltam kíváncsi, hogy MIT?

Egyáltalán nem értek veled egyet. Semmit nem nyersz a közlekedési, vagy kapcsolattartási eszközödön, sőt... Ellenben a 1,5 milliódból akár a 0,5 millió diákhitellel együtt vehetsz állampapírt és 5 év múlva lesz majdnem 2,55 milliód. Ha visszafizeted a hitelt is szépen kamatozott, amit lefölözhetsz. 0,5 millió is pont 0,5 millióval több, mint a semmi.

2021. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
76%
Te most igazából a seggére akarsz verni annak a félmilliónak, ami most ajándéknak tűnik, és ezt próbálod megideologizálni.
2021. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Nem, távol áll tőlem. Igazából a párnába is rejthetem. A lakástakarékot se azért kezdtem, mert nem tudtam volna havi húszat elkölteni diákként. Csak akkor még pont nem láttam, hogy a lakáspiac teljesen elszakad a realitásoktól és nem lesz értelmezhető ötévnyi befizetés kamata. Ezt a pénzt a válaszok alapján "érdemes" PÁMP-ba fektetni, lesz rajta százezer forint hasznom, amiből tudok öt év múlva venni egy jobb kabátot meg egy cipőt. Ezért nem gondolom, hogy félre kéne raknom vagy hogy ezután a pénz után könnyeket fogok hullajtani. Van egy 7 éves telefonom, nem akarom lecserélni, de ha le kell, akkor az min. ötvenezer körül lesz. A laptopom speciel bírja, de egy bicikli tényleg jól jön közlekedéshez, amivel benzint, buszjegyet meg időt spórolok később (mellesleg sportolok közben). Éppenséggel szülőknek is odaadhatom vagy el tudunk menni belőle hárman a horvát tengerpartra (ha majd lehet). Ezt most mind "hasznosabbnak" érzem, mint az afeletti örömöt, hogy öt év múlva lesz százezer forintom egy visegrádi hétvégére az esetleges horvát tengerpart mellé (ami szintén egyre drágább). Voltak hasznos válaszok, nagyon is, köszönöm!
2021. jan. 11. 14:58
 26/33 anonim ***** válasza:
52%

23-24.-gyel ertek egyet.

Amig a TV-re azt mondod, hogy arra hitelt veszel fel, mert “az nem nekem KELL”, addig lathato, hogy bizony nem a szukseges, kotelezo dolgokra szeretnel kolteni, hanem - ahogy masok mondtak - a seggere akarsz venni.


Ha nincs TV-re penzed, akkor addig hasznalhatod a tanulasra/munkara hasznalt laptopot is annak nezesere pl. A TV-keszulek (ha nincs ra penzed es helyettesitheto lenne massal) bizony nem szukseges dolog.

2021. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Akkor s*ggére akarok verni, igen. A figyelmeteket jelzi kicsit, hogy a lakástakarékot nem tehetem csak úgy hipp-hopp át az állampapírba, voilá, van kétmillióm. Az csak a horrorisztikus lakásárra költhető. Azért lakástakarék. A tévé akkor "rossz" példa volt, mert tényleg nem nagyon kell. De hogy egy közlekedési eszközön nyerek-e vagy nem, azt magam is el tudom dönteni talán. Vagy hogy hasznosabb-e nekem most egy telefon, mint öt év múlva százezer forint fagyipénz, amit nyerek, mikorra már a telefonok is egyre drágábbak csak az értéktelen forint miatt. Az igaz, hogy ha felveszem az összes elérhető diákhitelt, akkor talán értelmezhető hasznot is hozhat papírba fektetve, de míg annak "biztos" hozama alig 2 százalék, addig a hitel kamata stabilan 2.
2021. jan. 11. 16:57
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Találd ki mekkora hozamot szeretnél.

Találd ki mekkora a kockázattűrő képességed.

Fedi egymást a kettő? Nagyszerű. Lehet ajánlgatni.

Nem fedi? Nagyszerű. NEM lehet ajánlgatni.

2021. jan. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
*nem alig két százalék, hanem alig közelíti meg a 2 százalékot
2021. jan. 11. 17:06
 30/33 anonim ***** válasza:
84%

Én tv-t biztosan nem vennék hitelből, meg amúgy sem. Tök jó normális biciklit lehet venni 40 ezerért, az 2 hónap alatt összejön, erre sem kell hitel.


A laptopnak van értelme, viszont ha nem gamerkedni akarsz és nem 8K-s videókat futtatni egész nap, akkor elég egy br. 200 ezres is, nem kell 300 ezres. Szóval én nem vennék fel 500 ezres diákhitelt, hogy ezeket mind megvegyem.

2021. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!