Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz, hogy ha (pl. félmillió...

Igaz, hogy ha (pl. félmillió forintot) állampapírba fektetek, akkor a "nyereséget" elviszi az infláció, tehát reálértéken az évek, évtizedek múlva gyakorlatilag nem jut az ember előrébb?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 11:19
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
88%

Alapvetően a gondolatmeneteddel van baj. Amíg azt mondod, hogy 5 év múlva 130 ezer forint nem pénz, inkább elszórod most a HITELT és majd kifizeted akkor nevetve az 500-at, addig teljesen felesleges bármilyen tanácsot adnunk, mert alapvető felfogásbeli különbségek vannak köztünk (nem csak velem, itt sokakkal).

Nekem most sem pénz 100 ezer forint, mégis inkább elteszem, minthogy mindenáron elköltsem (nem lenne nehéz). Az életszínvonalamat sosem igazítottam a bevételeimhez, ezért van jelentős megtakarításom. Node az én számból soha nem is hallanál olyat, hogy elszórom most ezt a fél milla HITELT, mert ez nem lesz pénz pár év múlva. Érted a problémát? Ismered a mondást. Ki a kicsit nem becsüli... a nagyot elkerüli (én így folytatnám).

Oké. Legyen az 50 ezres telefon, meg a 40-50 ezres bicaj létszükséglet. Spórolsz a bérleten nyáron, tök jó. Még mindig marad 400, ami mehet minimum infláció tartó helyre. Mivel közvetlenül nem feltétlenül érzed az inflációt, ha visszanézel 5 év múlva, amikor visszaváltod a pénzed, kb. azt mondhatod, hogy ingyen volt a bicajod és a telefonod.

2021. jan. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:
Értem talán a válaszokat, köszi! Azért nem veszít az ember ezzel a hitellel szerintem, mert effektíve "nem veszít" rajta pénzt. Most kicsit az elvi oldalról átmentünk valami életmód-tanácsadásba, hogy vegyek-e tévét vagy hogy hosszú távra elég-e az olcsó bicikli. Bevallom, mi nézünk tévét, bár most speciel nem kell. Példa volt. Ennek a pénznek most nagyobb a vásárlóereje a későbbi időszakhoz képest. Ha csak párnában tartom, a mindennapokban akkor is úgy használható, hogy a hirtelen kiadásra lesz pénzem. Aztán legfeljebb egy az egyben visszafizetem jövőre, ha már dolgozom. De mindenki máshogy látja, kíváncsi voltam, köszi!
2021. jan. 11. 18:09
 33/33 A kérdező kommentje:
Ahogy látjátok, én se szórom a pénzt. Mert nem teszem. Lehet írni, hogy a százezres bicikli az, de ez mindig bicikli lesz, ez nem egy autó. De például az utazás is ugyanez a kategória. Ha elmegyünk egy hosszú hétvégére, az ugyanaz a pénz, mintha a sajátot költöm el rá (ha egyszer lesz rá kétszázam később). Erre lehet mondani, hogy ez micsoda pénzkidobás. Csak arra voltam kíváncsi, érdemes-e lekötni 5 évre. Valóban szemléleti kérdés, más elrak minden forintot magam nem halmozom, egy lakás kell majd csak mint nagy kiadás. Se autó, se repülőút.
2021. jan. 11. 18:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!