Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri még Fundamentát kötni?

Megéri még Fundamentát kötni?

Figyelt kérdés

Mi úgy csináljuk a megtakarítást, hogy havonta fix összeget félreteszünk, és ahhoz nem nyúlunk hozzá (vagy csak nagyon ritkán és visszatesszük). Most esküvőre gyűjtünk utána viszont saját házra, majd akkor gondoltam, hogy utána nézek a fundamentának jobban.

De így elöljáróban azért szeretném megtudni az alapokat, mert nem sok mindent tudok róla.

Megéri most, hogy nincs rá (vagy csak nem annyi?) állami támogatás?

Esetleg konkrét példákat tudnátok írni, hogy mennyi befizetett összeggel, mennyi idő alatt, mennyi pénzt kaptok vissza?



2021. jan. 11. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha állampapír számlán gyűjtögetnétek a pénzt jobban járnátok, közel 5% a kamat. Változó kamatozásút válasszatok és éven túlit. Most már nem éri meg a Fundamenta. Az állampapír számla is úgy működik, mint a bankszámla. Átutalod oda pénzt, ott pedig vásárolsz abból a papírból, amiből szeretnél. Amikor lejár utalják neked a kamatot. Ráadásul időközben fel is tudjátok törni, ha szükséges.
2021. jan. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem éri meg már a Fundamenta.
2021. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg. Az is közel 5%-os kamatozású, ahogy az állampapír is. A különbség csupán annyi, hogy a fundával megkötöd magad, hogy csak is ingatlancélra fordítod ezt a pénzt, míg állampapírnál nem. Jelen feltételek mellett szerintem ez tökéletesen felesleges vállalás.
2021. jan. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!