Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta lakástakarék megéri?

Fundamenta lakástakarék megéri?

Figyelt kérdés
2015. jún. 25. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Az összes lakástakarék ugyan olyan feltételekkel működik. Maximum ki tudsz fogni olyan akciót, hogy elengedik a számlanyitási díjat. OTPnek volt most ilyen ha igényeltél hitelkártyát akkor ingyen volt a lakástakarék számlanyitás
2015. jún. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lakástakarékpénztári megtakarítást mindenképpen érdemes nyitni, mert a 30%-os állami támogatás nagyon jó lehetőség szerintem. A lakástakarékpénztárak között alapvetően tényleg nincsen különbség, inkább az akciókban bónuszokban, illetve a felvehető kölcsönösszegben lehetnek differenciák. Az akcióknál nagyon kell figyelni arra, milyen feltételekhez kötöttek. Én egy ingyenes pénzügyi tanácsadónál kötöttem a szerződésem, nála több féle is köthető volt, nekem akkor OTP-s lett. Ez Budapesten volt, ha kell előkeresem az elérhetőségét neked.
2015. jún. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tavaly volt itt pár ember, akinek a Fundamenta nem adta ki a pénzt, használt lakásra. Azt mondták csak új lakásra kapják meg a pénzt.

Mikor megkötötték, még más volt a helyzet.

2015. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez konkrétan nem igaz. Az érintettek vagy nem mondtak igazat, vagy nem értettek meg valamit, vagy te értettél valamit félre. Nincs ilyen megkötés, amiről írtál.

Igen, Megéri a lakástakarék, majdnem mindegyik pénztárnál.

2015. jún. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Ezt mondták többen is. De tudjuk bankok, és cégek sose hazudnak, csak a kisemberek.


Múlt hónapban a Nav tévesen állapított meg az egyik ügyfelemnek egy tartozást. Inkasszót tettek mind a 4 számlájára, plusz az OTP a lakástakarékra is ráraktak, biztos, ami biztos alapon. Ezt nem tehetné meg a törvény szerint. Megtette. Elismerték a hibát a Navnál, az OTP meg levett 200 ezer ft a lakástakarékról, és elutalta a Navnak, aki azt visszaküldte.


Én se láttam a te seggedet mégis elhiszem, hogy van. :D

2015. jún. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az"ezt mondták többen is" komolysága a városi legendákéval vetekszik. Komoly ember az igazolható tényekkel foglalkozik, a szóbeszéden mosolyog. Ha ismernéd a lakástakarékok működését, nem etted volnaeg ezt a sztorit. Mutass rá kérlek, hol, melyik ponton befolyásolja a kifizetést a lakás kora? Segítek: Sehol. A lakásszámla állami támogatása lakáscélú felhasznása esetén jár. A kifizetés minden esetben megtörténik, amint az ügyfél rendelkezik a felhasználásról és visszaküldi a kiutalási értesítőt. Tehát a "nem fizették ki" már itt megborul. Ha a lakáscélú felhasználás nem leigazolható, akkor az állami támogatást vissza kell fizetni. Ez egy klasszikus reklamációs pont, mert a kedves ügyfél feledékeny. "nem fizettek ki" akkor fordulhat elő, ha a kedves ügyfél nem reagál a kiutalási értesítőre, ergo nem nyilatkozik a kifizetésről. A lakástakarék nem dönthet a felhasználásról az ügyfelek helyett, így nem is teszi meg. Hitelkérelem esetén akkor nincs kifizetés, ha elutasították a hitelkérelmet. De a megtakarítást akkor is kifizetik, hoszen az az ügyfél pénze. A kifizetés szempontjából irreleváns, hogy a lakás új, vagy használt. Ne keverjük a dolgot a régi szocpollal! Na, ezért mondom, hogy az ügyfeled vagy simán hazudik, vagy fogalma sincs miről beszél. Neked sem kell mindent elsőre elhinned, hanem fel kell tenni egy gyermekien egyszerű kérdést: "mi történt pontosan?" És két perc alatt Kiderült volna számodra, hogy miért képtelenség az ügyfeled állítása.
2015. jún. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2015. jún. 27. 22:08
 8/10 anonim ***** válasza:

"Na, ezért mondom, hogy az ügyfeled vagy simán hazudik, vagy fogalma sincs miről beszél."


Felhívtuk az OTP-t, és láttam a levelet is. Na akkor ki hazudik?


A két szép szememnek hihetek azért? Gondolom, te még nem láttál ilyet. Napi szinten találkozok bankok, és Nav által elkövetett törvénytelenséggel.


Most egyezkedés van az OTP-vel, mert készülünk a bíróságra, ha nem sikerül megegyezni. :D


Szóval kérlek ne magyarázd meg, mi a valóság, és mi nem. Én láttam ilyet, de ennél különbeket is. :D


Hogy te mit hiszel, és mi a valóság, az két teljesen ellentétes dolog jelen esetben.

2015. jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ki beszél itt az otpről? Fundamentáról volt szó. Erre te előálltál egy állítással, amit most egy homályos otp vs nav sztorival magyarázol. Van zavar...
2015. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem megérte, kb. 6 évig gyűjtöttem, most veszek lakást, használt lakást, gond nélkül megadták, a törlesztő is kedvező. Bár én is hallottam problémás eseteket, de ott az épület anyaga is számít, van, amire nehezebben adnak vagy nem szívesen adnak, de most nem tudok neked pontosabban utánanézni. Én panelt veszek, ennél nem volt gond.

Viszont most már több lehetőségből tudsz választani, mint mikor én indítottam.

2015. szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!